Počet pasažérů v letecké přepravě v EU loni překonal miliardu

06.12.2018

Brusel (ČTK) - Počet cestujících v letecké přepravě v Evropské unii v loňském roce poprvé překonal miliardovou hranici. Podle dnešních údajů statistického úřadu Eurostat se zvýšil o sedm procent na rekordních 1,043 miliardy osob.

Nejvýraznější nárůst letecké osobní přepravy loni v rámci EU vykázalo Slovinsko, a to o téměř 20 procent. V České republice, Lucembursku, Estonsku a Bulharsku činil růst zhruba 19 procent.

Jedničkou z hlediska objemu osobní letecké přepravy byla v loňském roce Británie s 265 miliony pasažérů. Druhé místo obsadilo Německo následované Španělskem, Francií a Itálii. Česká republika vykázala 16,25 milionu cestujících, což ji zařadilo na 17. příčku.

Nejrušnějším letištěm v EU loni zůstalo londýnské letiště Heathrow, které odbavilo 78 milionů cestujících. Pražské ruzyňské letiště obsadilo 29. příčku. Odbavilo téměř 15,4 milionu cestujících, což představovalo meziroční nárůst o více než 18 procent.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka