Opravna letadel Job Air Technic dosáhne tržeb přes 600 milionů Kč

17.12.2018

Mošnov (Novojičínsko)  (ČTK) - Společnost Job Air Technic, která se zabývá opravami a údržbou civilních letadel, dosáhne v letošním roce tržeb více než 600 milionů korun. V loňském roce její tržby činily 584 milionů korun. ČTK to dnes za firmu v tiskové zprávě sdělil Jaroslav Martínek.

V příštím roce chce firma, která sídlí na letišti v Mošnově na Novojičínsku, dále růst. "Na jaře příštího roku bychom měli podle plánu otevřít nový hangár, díky kterému rozšíříme naši opravárenskou kapacitu o dva letouny typu Boeing 737 či Airbus A320. Především ale získáme kvalitní dílenské a skladovací zázemí, které nám dosud chybí," uvedl ředitel Job Air Technic Aleš Kvídera.Firma by podle něj příští rok také chtěla v Mošnově přivítat první letoun typu Airbus A330. "Vždyť náš původní hangár byl navrhovaný právě na údržbu širokotrupých letadel," uvedl Kvídera.

Letecká opravna Job Air Technic vznikla v roce 1993. V roce 2008 vybudovala nový údržbový hangár, který je největší ve střední Evropě, a získala oprávnění k údržbě letounů Boeing 737, o tři roky později oprávnění na letadla Airbus A320 a v roce 2017 i k údržbě letounů Airbus A330.

Firma byla původně součástí leteckého holdingu CCG ostravského podnikatele Daneše Zátorského, který byl později obžalován z podvodů se škodou více než 100 milionů korun a ve firmě už nepůsobí. Podnik od počátku fungoval díky státním dotacím, které se ale postupně snižovaly. Firma se následně dostala do úpadku a během reorganizace ji v roce 2016 ovládl holding Czechoslovak Group.Holding Czechoslovak Group, jehož vlastníkem je podnikatel Michal Strnad, zastřešuje průmyslové podniky zejména v Česku a na Slovensku. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby.

Podniky holdingu zaměstnávají více než 8000 lidí a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 miliard korun. Provozní zisk holdingu loni meziročně vzrostl o 52 procent na 2,78 miliardy korun.

 

Zdroj: ČTK

Fotky: Job Air technic

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka