Boeing zřejmě zůstal největším výrobcem letadel na světě

09.01.2019

Chicago (ČTK) - Americký výrobce letadel Boeing v loňském roce dodal zákazníkům rekordních 806 letounů. Oznámila to dnes firma. Zřejmě tak znovu překonala evropského konkurenta Airbus a zůstala největším výrobcem letadel na světě. Airbus zveřejní konečné údaje o loňských dodávkách ve středu. Firma již ale podle listu Financial Times uvedla, že loni podle předběžných údajů dodala 800 letadel, takže splnila svůj cíl.Boeing na rozdíl od Airbusu svůj cíl nesplnil, protože v loňském roce plánoval dodat zákazníkům 810 až 815 letadel. Výrobu amerického podniku loni narušily problémy jednoho z dodavatelů. I tak ale Boeing dodávky zvýšil ze 763 letadel v roce 2017.Boeing dnes rovněž oznámil, že v loňském roce získal zakázky na 893 letadel v katalogové hodnotě 143,7 miliardy dolarů (3,2 bilionu Kč). Loňské zakázky Airbusu analytici podle listu Financial Times odhadli jen na zhruba 500 letadel. List nicméně upozornil, že firma v závěru roku tvrdě pracovala na získání nových objednávek, což by se mohlo příznivě odrazit ve středečních konečných číslech.

 

Zdroj: :ČTK

Foto: Boeing

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

brazilian hair uk

Odpovědět

Datum : 19.01.2019 03:49, Vložil : hoowei

Well, this lace wigs uk has unidirectional cuticles so combing is easier and tangling is practically non-existent. It's just like having natural hair that is just as thick and shiny as your own. That's because virgin brazilian hair bundles is completely natural. It does not undergo any kind of chemical processing which adds to one more reason why women love it they last longer than average virgin brazilian hair bundles. If you care for them properly, don't be surprised if they last for over a year. So, searching online for uk brazilian hair weave reviews what sites can you visit. This is an online marketplace where buyers provide lace closure weave on the products they sell and the businesses they buy them from. Most ha

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka