Aircraft Industries dodal dva letouny L 410 do Kazachstánu

16.01.2019

Kunovice (Uherskohradišťsko) (ČTK) - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries dodal dva letouny L 410 do Kazachstánu. Létat s nimi budou tamní aerolinky Zhetysu. Nová letadla využijí pro regionální leteckou dopravu, uvedl výrobce na svých webových stránkách. Podmínky kontraktu nezveřejnil.Podle Deníku, který na prodej dvou letadel upozornil, budou české stroje, jež jsou konstruovány pro provoz v extrémních klimatických podmínkách, zajišťovat spojení odlehlých oblastí s velkými městy Kazachstánu. Aerolinky sídlí ve městě Taldykorgan na jihovýchodě země, kde mají k dispozici také letiště.

Aircraft Industries v prohlášení uvedl, že letouny byly zakoupeny v rámci státního programu Kazachstánu nazvaného Nurly zhol, a to s finanční podporou banky DBK-Leasing JSC. "Letadla jsou vybavena autopilotem, systémem vyhýbání se kolizím TCAS II a s možností změny konfigurace na sanitní verzi," uvedl výrobce. Modernizovaná verze L 410 je schopna přepravit až 19 pasažérů.Společnost Aircraft Industries dosáhla v roce 2017 tržeb za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží ve výši 1,9 miliardy korun, zhruba o 372 milionů Kč více než v roce 2016. Vliv na pozitivní hospodaření firmy za předloňský rok měla především dodávka 11 letadel do Ruska a jednoho do Indonésie. V roce 2016 firma na ruský trh, který je pro ni stěžejní, vyvezla devět letadel, v roce 2015 ani jedno. Zisk společnosti za předloňský rok činil téměř 244 milionů korun, meziročně o 197 milionů Kč více. Loňské výsledky hospodaření firma zatím oficiálně nezveřejnila.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Aircraft Industries

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka