Aerolinky StarLux si objednaly 17 letadel Airbus A350

19.03.2019

Paříž  (ČTK) - Tchajwanská letecká společnost StarLux Airlines podepsala objednávku na 17 letadel Airbus A350 XWB určených pro dálkové lety. Katalogová hodnota objednávky činí šest miliard USD (135,5 miliardy Kč). Informoval o tom Airbus v dnešním prohlášení.

Konečná cena obvykle bývá výrazně nižší než katalogová, protože výrobci letadel při větších odběrech nabízejí slevy. StarLux chce použít letadla pro své dálkové lety z Tchaj-peje do Evropy a Severní Ameriky a vybraných destinací v oblasti Asie a Tichomoří, napsala agentura Reuters.

Letoun A350 XWB patří mezi nejmodernější a nejekologičtější letadla Airbusu. Je určen pro lety na dlouhé vzdálenosti a může mít přes 400 sedadel. Proti předchozím modelům má o 25 procent nižší spotřebu pohonných hmot.

Na konci února měl Airbus 852 objednávek na model A350 XWB od 48 zákazníků. To z tohoto typu stroje dělá jeden z nejúspěšnějších širokotrupých modelů.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Starlux Airlines

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka