airBaltic navýší kapacitu na lince z Rigy do Prahy

03.04.2019

Riga: Lotyšská letecká společnost airBaltic navýší kapacitu a zlepší komfort na trase z Rigy do Prahy, díky nasazení většího letadla typu Airbus A220-300 a letům v lepších časech. V rámci letního letového řádu bude nabízet cestujícím až 11 spojů týdně.Od 2. dubna bude airBaltic na vybraných spojích na lince z hlavního města Lotyšska do Prahy nasazovat pravidelně nový větší letoun Airbus A 220-300. Dosud byly lety na lince operovány letounem Bombardier Q400 NextGen. Nové stroje cestujícím nabídnou větší pohodlí a zvýší kapacitu linky, která poroste i díky navýšení počtu letů až na 11 týdně. Celkově společnost airBaltic
plánuje v rámci letošního léta zvýšit sedačkovou kapacitu na lince do Prahy o 39%. V porovnání s loňským rokem se kapacita celkově zvýší o 25% za rok. Společnost airBaltic na lince nabídne lety ve třídách Basic, Premium a Business.,,Abychom podpořili stabilní růst, který na lince do Prahy rok od roku vidíme , rozhodli jsme se u některých letů změnit od jara 2019 typ letounu na Airbus A220-300. Společně s navýšením sedačkové kapacity tato změna umožní stále většímu počtu cestujících zažít vyjímečný let v tomto moderním letadle. Již nyní každý druhý cestující na letech společnosti airBaltic letí zbrusu novým letounem Airbus A220-300” uvedl Martin Gauss, generální ředitel airBaltic.

Společnost airBaltic nasadila nejmodernější letouny Airbus A220-300 ( původně Bombardier CS300 ) v roce 2016 a od té doby je popužívá v každodennim provozu. Do dnešního dne bylo společnosti airBaltic dodáno již 16 z objednaních letounů, dalších šest strojů bude následovat v tomto roce.Letouny Airbus A220-300 poskytují cestujícím jedinečný zážitek z letu díky širším sedačkám, větším oknům, většímu prostoru pro uložení kabinových zavazadel, vylepšeným toaletám a dalším výhodám. Nové letouny jsou také výrazně tišší a jejich hluková stopa je čtyři krát nižší. V současné době je Airbus Airbus A220-300 ,,nejzelenější” komerční letoun na světě. Jde totiž o první letoun, který má prokazatelně lepší dopad na životní prostředí a pomáhá snižovat produkci CO2 o 20% a NOx o 50%, Navíc se u tohoto letounu podařilo snížit spotřebu paliva až o 22%. Je tedy zřejmé, že Airbusy A220-300 dosahují velmi skvělých výsledků v provozu. Naše Airbusy A220-300 dokáží uletět až 18 blokových hodin denně.

Počet skutečních letů do a z Prahy vzrostl v roce 2018 o 11%, počet cestujících přepravených společností airBaltic na trase pak o 9%. Mnoho cestujících si zvolilo Prahu také jako svůj přestupní bod do dalčích destinací. Společnost airBaltic provozuje lety na lince do Prahy od ledna 2013

 

Zdroj: Letiště Václava Havla

Foto: Redakce Flymag

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka