Na Aviatickou pouť v Pardubicích přiletí replika letounu Caudron

04.04.2019

Pardubice 2. dubna (ČTK) - Aviatická pouť v Pardubicích bude hostit repliku dvouplošníku Caudron G.3, který se vyráběl před první světovou válkou. Pilot s letounem velmi křehké konstrukce loni doletěl z České republiky do Francie. ČTK to řekl organizátor Jan Rudzinskyj. Akce se koná první víkend v červnu."Letoun bude mít samostatné vystoupení. Vzhledem k tomu, že se jedná o premiéru tohoto typu na Aviatické pouti a zároveň o zcestovalý stroj s příběhem, tak si samostatné vystoupení jistě zaslouží. Vystupovat bude pouze v sobotu," uvedl Rudzinskyj.

Pilotovi Vladimíru Handlíkovi je 70 let. Na etapy s dvouplošníkem doletěl do Francie. Letadlo vyvine rychlost maximálně 90 kilometrů za hodinu. Konstrukce letadla je obalená plátnem, má hvězdicový motor, který je v přídi malé trupové gondoly. Na Caudronech G.3 se v období první světové války cvičilo také několik pilotů českého původu bojujících ve Francii.Letový program Aviatické pouti přináší každoročně průřez vývojem letectví od samých počátků až po současnost. Letos se koná 29. ročník. Loni přišlo za oba dny zhruba 20.000 návštěvníků, což byl podle pořadatelů lepší průměr.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Aviatická pouť.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka