Ryanair ruší od července linku z Pardubic do Londýna

09.04.2019

Pardubice (ČTK) - Společnost Ryanair dnes oznámila, že zruší od července pravidelnou linku mezi Pardubicemi a Londýnem. Důvodem jsou problémy s letadly Boeing Max. Letiště se snaží vyjednat alespoň částečné zachování letů, řekla ČTK Hana Šmejkalová, ředitelka společnosti East Bohemian Airport (EBA ), která letiště v Pardubicích provozuje.

"Lety do Londýna pro nás loni představovaly 40.000 cestujících ročně. Jak dlouho budou zrušeny, není jasné. V každém případě je to pro nás velice nepříjemné," uvedla Šmejkalová. V loňském roce letiště přepravilo více než 147.000 pasažérů.

Mezi Pardubicemi a londýnským letištěm Stansted létá společnost třikrát týdně. "Snažíme se jednat, místo tří linek by mohly být třeba jen dvě. Pak by ale Ryanair musel ubrat zase na jiném letišti," uvedla Šmejkalová.Kromě linky do Londýna létá nízkonákladový dopravce z Pardubic také dvakrát týdně do Alicante ve Španělsku. Tyto lety budou pokračovat.

V posledních dnech se objevily informace o ekonomických problémech provozovatele pardubického letiště. Podle některých médií skončilo hospodaření firmy EBA za loňský rok ve ztrátě kolem 20 milionů korun, letošní schodek má být až dvojnásobný. Společnost tvrzení odmítla, v tiskové zprávě uvedla, je v dobré finanční kondici, loňský výsledek zatím nezveřejnila.Z výročních zpráv vyplývá, že provozovatel letiště byl předloni ve ztrátě 5,2 milionu korun a v roce 2016 vykázal záporný výsledek 10,6 milionu korun.

V tiskovém vyjádření EBA uvedla, že hodnota kapitálu společnosti byla ke konci února 295 milionů korun a že disponuje volnými finančními prostředky ve výši 30 milionů. Hospodaření společnosti podle ní loni ovlivnila plánovaná dvouměsíční uzavírka letové dráhy, kterou armáda opravovala. Zároveň se nákladově projevilo spuštění provozu nového terminálu, který stál 266 milionů korun.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Wikipedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka