Všechny čtyři historické designy British Airways se setkaly u příležitosti 50 000 přepravených pasažérů

12.04.2019

Praha, – Společnost British Airways v úterý 9. dubna poprvé shromáždila všechny čtyři letouny s historickými designy, přemalované u příležitosti stého výročí aerolinek. V kombinaci s aktuálním designem s názvem Chatham Dockyard na letounu Airbus A319 se tak navíc naskytl i unikátní pohled na nejslavnější designy letecké společnosti pohromadě na jednom místě.Fotografie, které byly při této příležitosti pořízeny, rovněž připomínají, že tyto čtyři letouny s populárními designy z minulých ér přepravily od chvíle svého opětovného představení již 50 000 pasažérů po celém světě. Boeingy 747 létaly na trasách do New Yorku, Kapského města, Dubaje či Lagosu, Airbus A319 s designem BEA zase na všech možných trasách mezi britskými a evropskými destinacemi, jako Manchester, Liverpool, Edinburgh, Milán, Curych nebo Amsterdam.

Alex Cruz, generální ředitel společnosti British Airways, při této příležitosti uvedl: „Historické designy, které jsme opětovně představili u příležitosti stého výročí naší existence, se setkaly s nebývalým nadšením u našich zákazníků i zaměstnanců společnosti. Sociální sítě zaplavily spontánně pořizované snímky těchto letadel od cestujících z celého světa a proletělo se v nich od jejich uvedení do provozu již na 50 000 lidí. Rozhodli jsme se proto právě pro ně pořídit tyto unikátní fotografie.“Všechny čtyři modely, jež byly v tu dobu v plánované odstávce shromážděné v docích společnosti, byly naaranžovány pro zvěčnění spolu s jedním letounem v aktuálním provedení Chatham Dockyard. Celý proces fotografování trval přes 
hodiny naplněné  maximální opatrností při manévrování.


Historické designy jsou součástí speciální série k připomenutí stého výročí British Airways, při němž tato letecká společnost oslavuje minulost s očima upřenýma do budoucnosti. Tento pohled je možné sdílet na webu Flightradar24, kde jsou u letů fotografie.Historické designy jsou součástí speciální série k připomenutí stého výročí British Airways, kdy mimo to společnost British Airways pořádá v tomto jubilejním roce řadu dalších akcí. Kromě pohledu do historie jde také o BA 2119 – program, jehož náplní je debata o
budoucnosti letecké dopravy včetně možností udržitelného leteckého paliva, pracovní místa v letectví budoucnosti a samozřejmě i to, jak bude letecká doprava vypadat v očích (a osobní zkušenosti) zákazníka. Ve spolupráci s odbornými partnery společnost vytipuje 100 největších Britů podle BA, tj. osobnosti po celé zemi, které pracují na nové podobě Velké Británie, a samozřejmě nebudou chybět ani letecké zážitky pro zájemce z řad zákazníků.

 

Zdroj & Foto: British Airways

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka