Barmský pilot bezpečně přistál s letadlem bez podvozku na "nose"

13.05.2019

Rangún (ČTK) - Pilotovi letadla barmských aerolinek Myanmar National Airlines se včera na letišti v barmském městě Mandalaj podařilo bezpečně a bez větších škod přistát poté, co se mu nepodařilo vysunout přední podvozek. Všichni cestující jsou v pořádku, uvedly agentury AP a Reuters.Na palubě letadla vyrobeného firmou Embraer bylo 82 cestujících a sedm členů posádky. Letadlo dosedlo pouze na zadní kola, pak se překlopilo "na nos" a drhlo po dráze, než se ho podařilo zastavit. Od letadla odletovaly jiskry a valil se kouř, nic vážného se však nestalo.

Podle mluvčího letiště pilot informoval řídicí věž před přistáním, že mu kontrolní systém v letadle hlásí závadu předního podvozku. Po selhání záložního nouzového postupu pilot s letadlem oblétl kontrolní věž, kde zaměstnanci zrakem zkontrolovali, zda se podvozek vysunul. Poté, co se selhání potvrdilo, muselo letadlo zůstat déle ve vzduchu, aby se spotřebovalo palivo a letadlo snížilo hmotnost. Nakonec se kapitánovi letadla podařilo bezpečně přistát a na sociálních sítích je oslavován jako hrdina.Letiště muselo být kvůli nehodě dočasně uzavřeno. Malým letadlům bylo umožněno přistání po zhruba dvou a půl hodinách. Uvolnění dráhy pro větší letadla bude trvat delší dobu.

 

Zdroj:ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka