V Brně očekávají propad letů kvůli problémům Boeingu o pět pct

14.05.2019

Brno (ČTK) - Letiště Brno očekává, že počet sezonních letů se letos kvůli problémům s letadly Boeing 737 MAX propadne o pět procent. Jaký bude mít tento propad vliv na počet cestujících, však zatím nedokáže odhadnout. Očekává ale, že nebude překonaný loňský rekord za dva prázdninové měsíce, který činil přes 200.000 cestujících, řekl ČTK předseda představenstva Milan Kratina. Vzhledem k poklesu počtu letů se podle něj dá očekávat vyšší vytíženost letadel."Samozřejmě, že se nás jako provozovatele letiště krize Boeingu výrazně dotýká. Doufáme, že se vše brzy vyřeší. Jsme v úzkém kontaktu jak s dopravci, tak cestovními kancelářemi a snažíme se odpovídat a pomáhat i cestujícím, kteří se na nás logicky často obrací jako na první záchytný bod," uvedl Kratina. Cestujícím radí, aby se v případě, že nenajdou let v letovém řádu letiště, s dotazem okamžitě obrátili na dopravce nebo na cestovní kancelář, u které si dovolenou koupili.Vedení letiště očekává, že i přes předvídaný pokles zůstane v zisku. Navíc doufá, že by problémová letadla mohla v srpnu vzlétnout a létat alespoň část sezony. "Potom, co jsme spustili novou pravidelnou linku do Berlína a kraj začal hledat nového dopravce do Mnichova, jsme se těšili na dobrý start další úspěšné sezony. Nyní musíme být opatrní. Zájem o lety z Brna však každým rokem roste," uvedl člen představenstva Zdeněk Šoustal. Kromě Berlína se z Brna létá pravidelně jen do Londýna a do Bergama.

Loni letiště odbavilo půl milionu lidí, což znamenalo růst proti předchozím letům. Vedení letiště i kraje usiluje o rozšíření množství linek, které by Brno spojily s dalšími evropskými městy.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Wikipedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka