Z Karlových Varů začne létat linka do uzbeckého Taškentu

06.06.2019

Karlovy Vary (ČTK) - Z mezinárodního letiště v Karlových Varech začne v neděli létat linka do uzbeckého Taškentu. V letní sezoně půjde o devět charterových letů společnosti Uzbekistan Airways, vždy jednou za 14 dní. Oznámila to hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO)."Letecká společnost, která bude linku provozovat, počítá s obsazeností letadel v počtu do 120 cestujících, tedy celkem asi 1500 přepravených lidí. Naposledy nabízelo karlovarské letiště linku mezi Taškentem a krajským městem v roce 2017," uvedla hejtmanka v tiskové zprávě. Letová vzdálenost z Tašketnu do Karlových je zhruba 4300 kilometrů, let trvá přibližně 5,5 hodiny.Podle jednatele letiště Jiřího Pose jsou charterové lety objednané cestovními kancelářemi z Uzbekistánu pro letiště výhodné nejen kvůli zvýšení objemu odbavených cestujících, ale i z pohledu finančních výnosů. "Mimořádné navýšení výnosů očekáváme na úrovni přes 700.000 korun. Limitem pro větší obsazenost letadla a tím i vyšší výnosy pro letiště je bohužel současná délka dráhy, která u těchto dlouhých letů snižuje maximální povolenou vzletovou váhu a tím i kapacitu pro cestující o jednu třetinu," uvedl Pos.

Společnost Uzbekistan Airways zahájila činnost v roce 1992. Lety mezi Taškentem a Karlovými Vary bude zajišťovat v období od 9. června do 29. září typem letadla Airbus 320. Jedinou pravidelnou linkou karlovarského letiště byla dosud linka do Moskvy ruské nízkonákladové společnosti Pobeda.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka