Karlovarský kraj chce nad krajským městem bezletovou zónu

10.06.2019

Karlovy Vary (ČTK) - Karlovarský kraj bude usilovat o to, aby nad Karlovými Vary vznikla bezletová zóna. Důvodem je zvýšený letový provoz nad lázeňským městem. Se zřízením bezletové zóny by mohl kraji pomoct Ústav civilního letectví dopravní fakulty Českého vysokého učení technického, s nímž kraj jedná o zřízení pobočky vysoké školy. ČTK to řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO)."Podle informací, které jsem obdržela, mi bylo nejprve řečeno, že toho nelze docílit. Po schůzce s odborníky z tohoto ústavu mi ale bylo řečeno, že se pokusí přivézt na další schůzku 11. června návod pro Karlovarský kraj a město Karlovy Vary. Jak toho docílit, aby bezletová zóna nad Karlovými Vary v budoucnosti byla. To znamená, že by nikdo nemohl nad centrem Karlových Varů létat," řekla Mračková Vildumetzová.

Důvodem je podle ní především zvýšené množství letadel, které nad Karlovými Vary v poslední době přelétají. Podle hejtmanky si ho lidé dávají do souvislosti se zahájením provozu letecké školy F Air, která se ale smluvně zavázala, že nad lázeňské město zalétat nebude. "F Air má jasnou trajektorii, kudy může létat. Pokud by to nedodrželi, dostanou velkou sankci, kterou mají uvedenou ve smlouvě," doplnila hejmanka. Kraj nyní od vedení letiště zjistí, které konkrétní společnosti nad Karlovy Vary zalétaly.Právě obavy ze zvýšeného provozu nad krajským městem byly jedním z důvodů protestů, které vznesli obyvatelé regionu proti zřízení soukromé letecké školy F Air. Na zvýšení počet letadel upozornili například už 30. dubna klienti sociálního zařízení pro válečné veterány, které sídlí v ulici Krále Jiřího.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Wikipedie

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

LKKV

Odpovědět

Datum : 10.06.2019 11:42, Vložil : Marek

My, co máme letadla rádi zamáčkneme slzu, ale přestaneme alespoň poslouchat ty nekompetentní plky typu, že v letecké škole létají číňani - neumětelové a hrozí pád letadla na KV. Ať rovnou řeknou, co za lobby za tím stojí a čí písničku zpívají. Vary vymírají, cestovní ruch jde do kytek a politikům vadí letadla. Nebo vadí lidem, co si u LKKV postavili domy a teď se diví, že mají letadla za barákem?

LKKV

Odpovědět

Datum : 10.06.2019 11:41, Vložil : Marek

Oni by si krajští politici za posledních 20 let měli sami pro sebe říct, co vlastně chtějí. Logicky uvažující člověk přece nemůže myslet vážně, že LKKV musí mít nutně pravidelnou linku do SRN - viz Düsseldorf - kdo s tím bude létat? Co zkusit zamyslet se nad celkovou koncepcí letiště? Městsští i krajští zastupitelé chtěli zakázat létat letecké škole. Proboha, jak toho chtěli docílit na veřejném mezinárodním letišti? Proč neřeknou lidem, že šlo o učebny a ne o létání? Teď chtějí, když smlouvu podepsali a zjistili, že mají proti sobě opozici, udělat bezletovou zónu. Takže z dráhy 29 vůbec nebudeme startovat? Teď paní hejtmanka na ŘLP zjišťuje, kdo si dovolí létat nad městem, že si voliči stěžují. Bylo to tak vždycky. Svazarm, aeroklub, LAC, společnosti, nikdy to nevadilo. Varáci se chodili koukat na Vítkovku na letadla, jako na atrakci (taky to pamatujete?) - proboha, proč "politici" blbnou lidi? Tak ať řeknou, že to letiště nechtějí a zavřou ho. My, co máme letadla rádi zamáčkneme slz

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka