Croatia Airlines slaví 30 let od svého založení

17.09.2019

Praha,  – Před třiceti lety, v srpnu 1989, vznikla v Záhřebu letecká společnost Zagreb Airlines, která byla o rok později – v červenci 1990 – přejmenována na Croatia Airlines. Výročí si dnes aerolinka připomněla na Letišti Václava Havla Praha, kde se za přítomnosti chorvatské velvyslankyně a cestujících na lince do Záhřebu uskutečnila malá oslava.


Letos Croatia Airlines létá pod heslem „Creating memories for 30 years“. Ze strany aerolinky jde o poděkování cestujícím za to, že využívají jejích služeb. Pro cestující z Letiště Václava Havla Praha na lince do Záhřebu dnes byla také připravena drobná oslava, jejímž váženým hostem byla i velvyslankyně Chorvatska v České republice paní Ljiljana Pancirov.


Od svého prvního letu až dodnes aerolinka uskutečnila více než 600 tisíc letů a přepravila více než 39 milionů cestujících. První komerční let Croatia Airlines se uskutečnil 5. května 1991 na trase ze Záhřebu do Splitu. O rok později, konkrétně 5. dubna 1992, došlo i na první mezinárodní let Croatia Airlines. Jednalo se o linku ze Záhřebu do Frankturtu a Croatia Airlines tímto začala pravidelně létat na mezinárodních trasách.


Během tří desetiletí své existence nabízí chorvatská společnost služby jak v oblasti pravidelné přepravy cestujících, tak i v segmentech cargo dopravy a charterových linek. Dnes jsou Croatia Airlines vyhledávanou evropskou aerolinkou, kterou cestující a další klienti využívají hlavně pro její bezpečnost, profesionalitu a vysokou kvalitu služeb. Flotila Croatia Airlines sestává z 12 letounů: čtyř letadel Airbus A319, dvou Airbusů A320 a šesti turbovrtulových letounů Dash 8-Q400. V rámci aktuální sezony Croatia Airlines provozuje v Chorvatsku osm vnitrostátních linek. Dále létá do 30 zahraničních destinací, přímo tak spojuje Chorvatsko se čtyřiadvaceti zeměmi.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka