Letecká společnost KLM společně s Letištěm Praha připravila překvapení pro cestující na lince Praha-Amsterdam

08.10.2019

U příležitosti 100. výročí letecké společnosti KLM Royal Dutch Airlines bylo  7. října 2019, tedy přesně v den narozenin této letecké společnosti, připraveno ve spolupráci s Letištěm Praha překvapení pro cestující odpoledního letu KL1356 z Prahy do Amsterdamu. V odletové čekárně na ně čekalo kromě pohoštění i slavnostní zakrojení narozeninového dortu, kterého se ujali zástupci pražského letiště, KLM i posádka letadla osobně.

Letadlo KLM na pražském letišti v roce 1947 (archiv KLM)


Letecká společnost KLM je nejstarší leteckou společností na světě, která celých 100 let působí pod svým původním názvem – Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, zkráceně KLM. V současné době se společnost KLM v rámci letecké přepravy zaměřuje na udržitelnost, sociální média, technologie, a především na zákazníka. Snaží se být nejinovativnější a nejefektivnější leteckou společností v Evropě a nabízet svým cestujícím spolehlivé služby a produkty té nejvyšší kvality.


„Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines přesunula pravidelné lety na naše letiště ihned po jeho otevření v roce 1937 a patří tak k našim dlouhodobým a významným partnerům. Zejména v posledních deseti letech vidíme velký úspěch linky mezi Prahou a Amsterdamem, kde jsme zaznamenali nárůst počtu přepravených cestujících přibližně o 240 %. Přejeme, ať se KLM takto daří
i minimálně dalších sto let,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva
 Letiště Praha.

Na prvních letech mezi Prahou, tehdy ještě na letiště Kbely, a Amsterdamem spolupracovala KLM s Československou leteckou společností (ČLS). Přesně

1. dubna 1935 zahájila KLM provoz letů na trase: Amsterdam-Rotterdam- Essen-Mühlheim-Halle-Lipsko-Praha s frekvencí tří letů týdně v letadlech typu Dacota DC-2. Od dubna 1937 pak létá na letiště v pražské Ruzyni. Praha byla několik let i součástí trasy letů Blue Danube Expressu (Amsterdam-Praha- Vídeň–Budapešť). Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines dnes na lince z Letiště Václava Havla Praha do nizozemského Amsterdamu nabízí 28 letů týdně s kapacitou až  4 100 míst. Na tyto lety nasazuje letadla typu Boeing 737-700, Boeing 737-800 a Embraer 190.

O společnosti KLM 

Již 100 let je KLM průkopníkem v leteckém průmyslu a je nejstarší leteckou společností, která stále působí pod svým původním názvem. KLM si klade za cíl být inovativní a nejefektivnější leteckou společností zaměřenou na zákazníky v Evropě, která nabízí spolehlivé služby a produkty nejvyšší kvality. Společnost KLM přepravila v roce 2018 rekordních 34,1 milionu cestujících a svým cestujícím nabízí přímé lety do 162 destinací s moderní flotilou letadel více než 214 letadel. Letecká společnost zaměstnává více než 33 000 zaměstnanců po celém světě.

Síť KLM spojuje Nizozemsko se všemi klíčovými regiony světa a je silným motorem, který řídí hospodářství Nizozemska. KLM bude letos první leteckou společností na světě, která oslaví sto let.

Air France – KLM

Group Od sloučení v roce 2004 je KLM součástí skupiny Air France – KLM. Tato fúze dala vzniknout jedné z předních evropských leteckých společností, se dvěma silnými značkami působícími ve dvou hlavních centrech: na amsterdamském letišti Schiphol a na pařížském letišti Charles de Gaulle. Skupina se zaměřuje na tři klíčové aktivity: osobní a nákladní dopravu a údržbu letadel. Společně tyto dvě letecké společnosti přepraví ročně téměř 100 milionů cestujících.


KLM je také členem globální aliance SkyTeam, která má 20 členských leteckých společností a společnou síť 1,063 destinací v 173 zemích. 

 

Zdroj: Letiště Praha, a. s./Prague Airport

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka