Airbus získal předběžnou objednávku na 100 letadel z USA

25.10.2019

New York (ČTK) - Americká nízkonákladová letecká společnost Spirit Airlines uzavřela předběžnou smlouvu na nákup 100 letadel Airbus určených pro lety na kratší vzdálenosti s opcí na dalších 50 letadel. Podle katalogové ceny je hodnota objednávky zhruba 12 miliard USD (276,4 miliardy Kč), aerolinky ale téměř jistě dostanou výraznou množstevní slevu, upozornil dnes server CBNC.

Zakázka představuje pro Airbus významné vítězství, protože Washington tento měsíc uvalil clo na některá letadla Airbusu.Objednávka zahrnuje mix letadel A319neo, A320neo a A321neo. Letadla mají být dodána postupně do konce roku 2027. Podle zdrojů z odvětví by sleva na tak velkou objednávku mohla činit až 50 procent.

Společnost Spirit, která je považována za ultra nízkonákladové aerolinky, léta v Americe. V současnosti má ve flotile jen letadla Airbus, celkem 140.

"Tato objednávka představuje pro Spirit další milník," řekl prezident a generální ředitel Ted Christie. Nová letadla mají podpořit růst aerolinek, které je podle něj použijí pro lety do nových destinací a rozšíření tras v USA, Latinské Americe a Karibiku.

CNBC upozorňuje, že není jasné, zda dohoda obsahuje nějakou slevu související s cly. Možná to ale není potřeba, protože Airbus letadla A320 vyrábí v Alabamě.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka