Slovensko po nehodě obnoví cvičné lety stíhaček

29.10.2019

Bratislava (zpravodaj ČTK) - Slovenská armáda zhruba měsíc po zářijovém zřícení stíhačky MiG-29, které si nevyžádalo oběti na životech, obnoví cvičné lety těchto strojů. Ministerstvo obrany dnes oznámilo, že cvičné lety bitevníků budou znovu povoleny od čtvrtka.Ministerstvo také uvedlo, že již má k dispozici předběžnou zprávu o vyšetřování nehody. Její závěry ale nehodlá zveřejnit až do vyhotovení konečné zprávy a do ukončení policejního vyšetřování.

Letadlo spadlo během cvičení nedaleko Nitry na jihu země v neobydlené oblasti, kam s ním podle dřívějších informací stihl zamířit pilot ještě předtím, než se katapultoval. Pilot, který patří k nejzkušenějším ve slovenské armádě, nehodu přežil. Cvičení se zúčastnily dva stroje, jeden z nich bezpečně přistál na letišti. Policie bezprostředně po nehodě uvedla, že příčinou mohl být nedostatek paliva, který mohl být zaviněn poruchou.Dosluhující ruské stroje MiG-29 Slovensko nahradí novými americkými stíhačkami. Smlouvu o nákupu 14 kusů nejmodernější verze bitevníků F-16 podepsala Bratislava loni, první stroje by měla dostat v roce 2022

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka