Maďarské aerolinky Wizz Air zvýšily za pololetí zisk o 87 procent

15.11.2019

Budapešť (ČTK) - Maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air v prvním finančním pololetí zvýšily čistý zisk o 87,1 procenta na 371,5 milionu eur (9,5 miliardy Kč). Firma dnes také zlepšila celoroční výhled. Podnik, jenž působí zejména ve střední a východní Evropě, těžil z vyšší obsazenosti letů. Počet pasažérů v pololetí vzrostl o 17,9 procenta na 22,1 milionu.

Firma nyní předpokládá, že za celý finanční rok 2020 vykáže čistý zisk 335 milionů až 350 milionů eur. V předchozí prognóze management čistý zisk odhadoval na 320 milionů až 350 milionů eur. Finanční rok končí 31. března.Wizz Air na středoevropských letištích soupeří s aerolinkami Eurowings, které spadají pod německou leteckou společnost Lufthansa.

V uplynulém pololetí se maďarskému podniku dařilo navzdory nepříznivým faktorům v odvětví, tedy navzdory slabé poptávce, rostoucí ceně paliva, ostré konkurenci, stávkám a bankrotům a odstavení letadel Boeing 737 MAX z provozu, uvedla agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka