Rossiya Airlines na léto navýší spojení mezi Prahou a Petrohradem

25.11.2019

Praha 22. listopadu (ČTK)  Letecká společnost Rossiya Airlines navýší od 30. března v letním letovém řádu v příštím roce počet letů na lince mezi Prahou a Petrohradem. K dosavadním deseti spojením týdně přidá další čtyři, bude tak létat dvakrát denně. Oznámilo to dnes Letiště Praha. Podle odhadů letiště by nové linky měly přepravit přes 20.000 cestujících v obou směrech.

Nové linky přibudou v pondělí, úterý, čtvrtek a v sobotu. Dopravce na linku nasazuje letadla typu Airbus A320 Family. Na trase mezi Prahou a druhým největším městem Ruska létají vedle ruských aerolinek také české Smartwings. Rossiya Airlines patří do skupiny ruského dopravce Aeroflot.Rusko patří dlouhodobě k nejvytíženějším destinacím z Česka. Z pražského letiště se pravidelně létá do devíti ruských měst. Vedle Petrohradu jsou to moskevská letiště Šeremetěvo a Žukovskij, dále Jekatěrinburg, Kazaň, Samara, Krasnodar, Rostov nad Donu, Novosibirsk a Perm.

Letiště Václava Havla v Praze odbavilo v prvních deseti měsících letošního roku celkem 15,2 milionu cestujících, což je meziročně o více než šest procent více. Loni letiště odbavilo rekordních 16,8 milionu pasažérů.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka