Zájemce o lety do Kyjeva s letištěm v Pardubicích ještě nejednal

24.01.2020

Pardubice  (ČTK) - O záměru maďarské nízkonákladové společnosti Wizz Air provozovat linku Pardubice - Kyjev pardubické letiště nic neví. Dopravce s jejími zástupci nejednal. ČTK to dnes řekla mluvčí letiště Mária Ministrová. Dopravce požádal české ministerstvo dopravy o udělení přepravních práv.

Aerolinie podle žádosti plánují lety do ukrajinského hlavního města maximálně sedmkrát týdně. "O požadavku ze strany leteckého dopravce jsme se dozvěděli z informací ministerstva dopravy. Dopravce zatím o létání do Pardubic s naší společností nekomunikoval," řekla Ministrová.Maďarský dopravce podle ní nepožádal ani o takzvané sloty, tedy časy, které přiděluje správa letiště pro pravidelné přílety a odlety. Společnost East Bohemian Airpot (EBA) má smlouvu s ukrajinskou společností SkyUP, která na letiště Boryspil v Kyjevě létá čtyřikrát týdně, od letního letového řádu bude nabízet pět letů týdně.

Wizz Air je největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě. Má 120 letadel Airbus, nabízí přes 700 tras z 25 základen spojujících 153 destinací ve 44 zemích. Z Pardubic chce létat na menší ukrajinské letiště Žuljany.

Společnost EBA vlastní z třetiny kraj, ze dvou třetin město Pardubice. Pardubické civilní letiště loni odbavilo 102.045 cestujících, což je skoro o třetinu méně než předloni. V roce 2018 mělo 147.000 pasažérů. Do zhoršených výsledků se mimo jiné promítly zrušené lety do Londýna.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka