Spuštění letecké linky z Ostravy do Varšavy se odkládá

13.03.2020

Mošnov (Novojičínsko) (ČTK) - Kvůli šířící se nákaze koronavirem se odkládá spuštění letecké linky z Ostravy do Varšavy. Linka měla začít létat na konci března, nový termín jejího spuštění je 1. září. Společnost Letiště Ostrava to dnes oznámila na svých internetových stránkách.

"Složitá situace kolem koronaviru má dopady také do oblasti letectví. Dochází k radikálnímu snížení leteckého provozu v celé Evropě, to se dotkne i plánované linky z Ostravy do Varšavy. Na základě právě zveřejněné informace společností LOT je otevření linky posunuto na 1. září," uvedla společnost. Cestující, kteří si už koupili letenky, bude letecká společnost kontaktovat.

Spoj na lince do Varšavy měl zpočátku létat pětkrát týdně, společnost LOT nedávno oznámila, že počet spojů zvýší na deset frekvencí týdně. Linka tak v září začne létat rovnou s deseti frekvencemi.Z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku pravidelně létá jen linka do Londýna a v sezoně linky do turistických destinací. Loni letiště odbavilo 323.320 cestujících, což bylo o 14,5 procenta méně než v roce 2018. Oproti tomu letišti výrazně vzrostlo množství přepraveného nákladu, a to o 54 procent na 8392 tun.

 

Zdroj: ČTK

Letiště Mošnov

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka