Aerolinky SAS zruší většinu letů a propustí 90 procent personálu

16.03.2020

Stockholm/Řím (ČTK) - Skandinávské aerolinky SAS kvůli masivnímu poklesu poptávky způsobenému novým koronavirem zruší od pondělí většinu letů a propustí 90 procent personálu, tedy zhruba 10.000 lidí. Společnost to oznámila dnes ve Stockholmu.


"Poptávka po letech do a ze Skandinávie a uvnitř Skandinávie víceméně vymizela," řekl dnes na tiskové konferenci generální ředitel firmy Rickard Gustafson. "Musíme se přizpůsobit současným okolnostem a počínaje zítřkem (pondělím) dočasně pozastavíme velkou část našich operací a výrazně omezíme počet letů v celé naší síti," dodal.

Cestovní omezení a klesající poptávka po létání způsobená obavami z nemoci COVID-19, kterou virus vyvolává, tvrdě doléhají na hospodaření leteckých firem po celém světě. Bojují s ním propouštěním, zmrazením náborů nových zaměstnanců, nabídkami předčasných odchodů do důchodu nebo neplaceným volnem.Podle dnešního vydání listu Il Messaggero, na něž se odvolává agentura Reuters, italská vláda brzy převezme plnou kontrolu nad leteckou společností Alitalia. Řím se pro aerolinku, která je pod přechodnou správou a v níž má podíl, snažil najít kupce, ale s ohledem na epidemii koronaviru tento plán opouští, napsal deník.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka