Společnost UPS Flight Forward (UPSFF) dnes uvedla, že bude spolupracovat s německým výrobcem dronů Wingcopter

01.04.2020

ATLANTA / DARMSTADT, Německo, - UPS (NYSE: UPS)

UPS Flight Forward (UPSFF), dceřiná společnost pro přepravu zásilek dnes uvedla, že bude spolupracovat s německým výrobcem dronů Wingcopter při vývoji nové generace dronů pro doručování balíků pro různé použití ve Spojených státech a na mezinárodní úrovni.

Společnost UPS si zvolila Wingcopter, průkopníka v oblasti dopravních dronů, pro skvělou bezpilotní technologii letadel a její dosavadní výsledky v dodávkách různých druhů zboží na dlouhé vzdálenosti v mnoha mezinárodních prostředích.
 „Naše spolupráce s Wingcopter nám připravuje cestu, jak začít s doručováním zásilek za použití bezpilotních letounů.

Společnost UPS Flight Forward buduje síť technologických partnerů s cílem rozšířit naši jedinečnou schopnost obsluhovat zákazníky a rozšířit naši vedoucí pozici ve vývoji dopravních dronů. “řekla Bala Ganesh, viceprezident skupiny UPS Advanced Technology Group
V rámci této spolupráce -  vztahu UPSFF s výrobcem dronů - se obě společnosti budou snažit získat regulační certifikaci pro bezpilotní letoun Wingcopter, aby mohly uskutečňovat komerční delivery lety ve Spojených státech. Je to také důležitý krok k vybudování rozmanité flotily dronů s různými schopnostmi vyhovět ještě více potencionálním potřebám zákazníků.

„Jsme hrdí na to, že jsme partnerem společnosti UPS, globálního gigantu v dodávkách a logistice.
Společně usilujeme o zvýšení rychlosti a dosahu doručování balíků, “řekl Tom Plümmer, generální ředitel a spoluzakladatel Wingcopter. "Naší vizí bylo vždy využívat technologii ke zlepšení životů lidí na celém světě a strategické vztahy se společností UPS dále zrychlí náš růst a globální expanzi, čímž posílí naši roli lídra v oboru technologie dronů."

Bezpilotní letouny Wingcopter umožňují vertikální vzlety a přistání v úzkých prostorech, přechod na efektivní, vysokorychlostní horizontální let a umožňují dlouhé dolety, vhodné pro různé účely. Tyto možnosti umožní společnosti UPSFF začít vyvíjet řešení, která pokud budou schválena, umožní nejen ve zdravotnictví a obchodu , průmyslové výrobě, pohostinství apod. řešení dlouhodobých výzev v oblasti high-tech technologií

Wingcopter již prokázal své schopnosti v mnoha projektech pro různé zákazníky po celém světě - od komerčních přeletů až po záchrané humanitární projekty či k lékařským účelům . Například Wingcopter dodal inzulín na irský ostrov v Severním moři, který je kvůli špatnému počasí často odříznut od pevniny. Na ostrově Vanuatu v Jižním moři s podporou místního ministerstva zdravotnictví a  UNICEF doručil Wingcopter úspěšně dodávku očkovacích látek a potřebná séra během několika minut do různých zdravotnických středisek.

Hlavní novinkou je patentovaný mechanismus naklápěcího rotoru, který umožňuje plynulý přechod mezi dvěma režimy dronů: multicopter pro vznášející se a pevné křídlo pro horizontální let. Aerodynamické bezpilotní letouny Wingcopter dokáží být stabilní i za drsných povětrnostních podmínek.

Společnost UPSFF v loňském roce zahájila testování letů s drony určenými pro převoz zásilek v síti UPS, a doručovací službou v nemocnici WakeMed a kampusu v Raleighu, N.C. Od té doby společnost dodávala tisíce lékařských vzorků prostřednictvím dronů a doplňovala pozemní kurýrní službu. Společnost UPSFF později oznámila plány na využití dronů v několika zdravotnických střediscích a v lékařství. V září loňského roku UPSFF obdržela vládní certifikaci Standard Part 135 od vlády USA za účelem provozování komerční letecké společnosti která létá s bezpilotními letouny a dokončila také vývoj dronů v souladu s pravidly části 107 Federální letecké správy USA v rámci integračního pilotního programu FAA.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka