Airbus pomocí 3D tisku vyrábí nemocniční obličejové štíty v boji proti COVID-1

09.04.2020

Getafe, 2020 – Většina provozů společnosti Airbus ve Španělsku spojila své síly a pomocí 3D tisku vyrábí rámy obličejových štítů. Společnost Airbus tak poskytuje individuální ochranné prostředky zdravotnickým pracovníkům v boji proti COVID-19.

Více než dvacet 3D tiskáren pracuje ve dne i v noci. Stovky štítů již byly vyrobeny a odeslány do nemocnic poblíž závodů společnosti Airbus ve Španělsku. Společnost Airbus využívá patentovaný design k výrobě rámů obličejových štítů za použití plastů PLA. „Jedním z důvodů, proč mám rád svou práci, je naše schopnost využívat pokročilý design a rychle vyrábět.

Přes noc jsme přešli od vytváření leteckých konceptů k lékařským zařízením. To znamená důležitý příspěvek k boji proti pandemii. Jsem hrdý na naše týmy, které na tomto projektu nepřetržitě pracují,“ říká Alvaro Jara, šéf společnosti Airbus Protospace v Getafe.

Přestože většina výroby v závodech společnosti Airbus ve Španělsku byla pozastavena v důsledku královského nařízení z 29. března, mohou zaměstnanci společnosti Airbus pokračovat v této nezbytné činnosti. K projektu se připojily také provozy společnosti Airbus v Německu. Společnost Airbus

Protospace Germany a centrum Airbus Composite Technology Center (CTC) ve Stade společně se sítí pro 3D tisk nazvanou „Mobility goes Additive“ nyní podporují tento projekt ve Španělsku a koordinují také sběr a přepravu obličejových štítů do oblasti Madridu.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka