Na pražském letišti byly obnoveny dvě pravidelné linky

04.05.2020

Praha (ČTK) - Na pražském letišti byly dosud obnoveny dvě pravidelné linky, které byly v minulých týdnech zrušeny kvůli pandemii koronaviru. Jde o lety společností Eurowings do Düsseldorfu a KLM do Amsterdamu. Letiště k těmto spojům připravilo několik ochranných opatření. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň. Letiště tak nyní provozuje čtyři linky, bez přerušení fungují spoje do Minsku a Sofie.

První obnovenou pravidelnou linkou byly spoje do Düssledorfu. Eurowings zatím chtějí na trase létat dvakrát týdně. Poprvé letěly v neděli, příští spoj je naplánován na čtvrtek. Nizozemský dopravce KLM poprvé na lince do Amsterdamu letěl poprvé dnes, letadla by na trase měla létat denně. V provozu nadále zůstávají pravidelné linky do Minsku (třikrát týdně) a Sofie (dvakrát týdně). Jejich provoz nebyl přes koronavirovou krizi přerušen.

Odbavování na příletech i na odletech je podle Pacvoně za přísných hygienických podmínek. Letiště pro obnovené linky vyhradilo část prstu D na druhém terminálu, který je určen pro lety v schengenském prostoru. Je tu možné oddělit cestující na příletu a na odletu. Ti se tak při výstupu a nástupu do letadla nepotkají. "Zatímco cestující na příletu vystupují v přízemí terminálu s nejkratší možnou cestou na pasovou kontrolu, cestující na odletu nastupují do letadla v prvním patře terminálové budovy," popsal Pacvoň.Letiště podle mluvčího zároveň poskytuje cestujícím instrukce o hygienických pravidlech na letišti, zejména při odbavení a čekání na let. Informační tabule a polepy informují například o nutnosti nosit roušku, dodržování bezpečných odstupů ve vzdálenosti dvou metrů nebo dostatečné hygieny rukou. K tomu je na letišti rozmístěno přes 250 nádob s dezinfekcí. Přepážky na odbavení jsou vybaveny průhlednou fólií, která tvoří bariéru mezi pracovníkem letiště a cestujícím. Příletové a odletové čekárny jsou po každém letu vydezinfikovány. Letiště také rozdává na příletu roušky všem cestujícím, kteří nemají svou vlastní.Pražské letiště je podle Pacvoně připraveno okamžitě zareagovat na případné další obnovování provozu. Další dopravci však zatím obnovení svých letů neoznámili. "Situace se však může rychle měnit," dodal mluvčí.

Drtivá většina linek byla v minulých týdnech kvůli koronaviru zrušena. V březnu letiště odbavilo 434.719 cestujících, což je meziroční pokles o 64,7 procenta. V dubnu bude pokles ještě výraznější. Letiště kvůli tomu v uplynulých týdnech omezilo provoz některých částí své infrastruktury.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka