GE propustí v letecké divizi 25 procent zaměstnanců

05.05.2020

New York (ČTK) - Americký průmyslový koncern General Electric (GE) zruší v letecké divizi 13.000 pracovních míst, což odpovídá zhruba 25 procentům pracovní síly divize. Letecký průmysl je kvůli pandemii nemoci covid-19 v útlumu. Oznámil to ředitel divize GE Aviation David Joyce. Společnost působí prostřednictvím divize GE Aviation Czech také v České republice.

Propouštění v divizi je součástí plánu na snížení nákladů o tři miliardy USD (74,5 miliardy Kč), které firma oznámila minulý měsíc. Zahrnuje také dříve oznámené propuštění deseti procent zaměstnanců v USA.

Americký výrobce letadel Boeing už minulý týden uvedl, že propustí deset procent, tedy zhruba 16.000 zaměstnanců, protože snížil výrobu letadel. Jeden z dodavatelů Boeingu, firma SpiritAero Systems, pak v pátek oznámila, že zruší 1450 pracovních míst.Letecké společnosti po celém světě byly nuceny zrušit většinu letů a odstavit letadla z provozu. Vlády totiž ve snaze zamezit rychlému šíření koronaviru přistoupily k nebývalému omezení cestování. Letecký provoz ve světě podle odhadů klesne ve druhém čtvrtletí o 80 procent. Generální ředitel Boeingu Dave Calhoun minulý týden uvedl, že bude trvat dva až tři roky, než se cestování vrátí na úroveň z roku 2019. Dalších několik let bude trvat, než se odvětví vrátí k dlouhodobému růstu, napsala agentura Reuters.

Letecká divize GE Aviation je největším výrobce leteckých motorů na světě. GE Aviation vyrábí turbovrtulové, proudové a turbohřídelové motory a další součástky a systémy pro civilní i vojenské letectví, jejími zákazníky jsou také firmy Boeing a Airbus. V roce 2019 pro celý podnik pracovalo asi 205.000 lidí, z toho 52.000 jich bylo v letecké divizi.

 

Zdroj: ČTK

Foto: GE Aviation

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka