EasyJet obnoví část letů, roušky budou povinné

21.05.2020

Londýn (ČTK) - Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet obnoví 15. června několik letů, zatím jen menší počet. Cestující budou muset mít roušku a letadla se budou důkladněji čistit. Létat se bude převážně vnitrostátně, tedy po Británii, a pak do Francie, další destinace přibudou později, uvedla dnes firma. S obnovováním letů začínají i další letecké společnosti, včetně Českých aerolinií.

Povinnost nosit roušku zavedl i větší konkurent easyJetu, irský Ryanair a také letecké společnosti Air France-KLM, Lufthansa a WizzAir. Aerolinky se totiž zpřísněnými bezpečnostními opatřeními snaží přesvědčit zákazníky, že jim na palubě nákaza nemocí covid-19 nehrozí."Až budou zrušena další omezení, přizpůsobí se letecký plán poptávce," řekl dnes generální ředitel společnosti Johan Lundgren. EasyJet uvedl, že zpočátku nebude na palubě nabízet občerstvení.

Provoz postupně obnovují i další evropské aerolinky. Lety z Prahy do Paříže začne od června nabízet společnost Air France, lety z Frankfurtu nad Mohanem obnoví také Lufthansa.

Z českých leteckých společností už lety postupně obnovují České aerolinie (ČSA), Smartwings ale nikoliv. ČSA zatím létají do Paříže, Amsterodamu a Frankfurtu nad Mohanem, v dalších dnech přidají také spoje do Stockholmu a Bukurešti.

Některé letecké společnosti naproti tomu s obnovou provozu váhají. Například polostátní turecké aerolinky Turkish Airlines, které létají i do Prahy, ve středu oznámily, že prodlouží odstávku mezinárodních letů z původně plánovaného konce května až do 10. června.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka