Heathrow přišlo o pozici nejvytíženějšího letiště v Evropě

29.10.2020

Londýn (ČTK) - Londýnské letiště Heathrow přišlo o pozici nejvytíženějšího evropského letiště, protože pandemie nemoci covid-19 zastavila téměř veškeré lety a britská vláda zatím neschválila testování cestujících, které by mohlo zmírnit požadavky na karanténu. Největším letištěm na kontinentu je tak nyní pařížské letiště Charlese de Gaulla. Uvedl to dnes provozovatel Heathrow a současně snížil výhled počtu odbavených cestujících pro letošní i příští rok.

Letos by londýnským letištěm mělo projít 22,6 milionu cestujících, což je o 72 procent méně než loni. V červnu ještě letiště čekalo, že odbaví 29,2 milionu cestujících. V příštím roce se má počet odbavených cestujících zvýšit na 37,1 milionu, což je však výrazný pokles proti předchozí předpovědi, která čekala růst na 62,8 milionu cestujících.Komerční letectví se letos prudce propadlo kvůli omezením zavedeným vládami po celém světě v reakci na pandemii. Některé země se snaží oživit trh zavedením režimů testování cestujících, které snižují nebo ruší potřebu karantény. Británie však stále požaduje po cestujících z většiny zemí čtrnáctidenní izolaci po příletu. Vláda slíbila zavést režim testování na britských letištích do počátku prosince.

Letiště Heathrow dnes také uvedlo, že za devět měsíců letošního roku prohloubilo ztrátu před zdaněním na 1,52 miliardy liber (46 miliard Kč) z loňských 76 milionů liber. Výnosy se propadly o 59 procent na 2,3 miliardy liber. Počet odbavených cestujících klesl o 69 procent na 19 milionů, napsaly agentury AP a Reuters.


Zdroj: ČTK

Foto: Wikimedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

réplicas de relojes Rolex viene en

Odpovědět

Datum : 11.11.2020 09:43, Vložil : fd

El GMT-Master II de Rolex es cheap air max uno de los modelos más prácticos de la marca con su capacidad de indicar la hora en tres zonas cheap nike air max horarias separadas, junto con la fecha. El bisel Batman negro y azul en la caja Oyster de acero inoxidable de 40 mm es especialmente atractivo y se cheap nike air max 90 une a los otros biseles icónicos de dos colores: Pepsi,cheap nike air max 95 rolex replica Coke y Root Beer. Además, la mano azul de 24 horas con punta de flecha combina muy bien con el azul en el bisel.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka