Koronavirus zvýšil zájem o přeměnu osobních letadel na nákladní

14.12.2020

Sydney/Montreal (ČTK) - Pandemie covidu-19 zvýšila zájem o přeměnu starších osobních letadel na letadla nákladní. Letecké společnosti a pronajímatelé letadel tak sázejí na rozmach internetového obchodu a využívají poklesu cen starších letadel, uvedla agentura Reuters.

Analytická společnost Cirium předpokládá, že počet přestaveb osobních letadel na letadla nákladní v příštím roce stoupne o 36 procent na 90 strojů a v roce 2022 bude činit 109 strojů.Letecká společnost Air Canada například plánuje přeměnu několika svých osobních letadel Boeing 767. Pronajímatel letadel CDB Aviation si objednal přestavbu dvou letounů Airbus SE A330.

Firmy sázejí na to, že nákladní letecká doprava zůstane i v příštích letech silná díky přesunu zákazníků k nákupům prostřednictvím internetu, který urychlila pandemie covidu-19. Ta zároveň vedla k prudkému poklesu osobní letecké přepravy."V roce 2020 jsme zaznamenali rekordně vysoké využití nákladních letadel," uvedl šéf společnosti CDB Aviation Patrick Hannigan. "Pandemie urychlila dlouhodobý strukturální přechod k vyšší poptávce u internetového obchodu," dodal.

Analytici nicméně upozorňují, že trh s nákladní leteckou dopravou je obvykle kolísavý, takže nedostatek přepravních kapacit se může rychle změnit v jejich nadbytek.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Airbus, abdallahh

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka