PAP: Polsko plánuje rozsáhlou pomoc pro aerolinky LOT

21.12.2020

Varšava (ČTK) - Polsko hodlá státní letecké společnosti LOT poskytnout pomoc v objemu až 2,94 miliardy zlotých (17,2 miliardy Kč). Vyplývá to podle agentury PAP z vládního návrhu zákona. LOT se nyní podobně jako ostatní aerolinky potýká s negativními dopady pandemie covidu-19 na osobní leteckou přepravu.

"Restrikce pro pohyb lidí včetně využívání letecké přepravy zasáhly provozní aktivity i finanční situaci podniků v tomto odvětví," cituje PAP z návrhu. Pomoc by podle návrhu měla zahrnovat zvýšení akciového kapitálu firmy a poskytnutí půjčky ze státního fondu.Vláda v dokumentu poukázala na potřebu rychlého schválení pomoci. Upozornila, že o plánované podpoře aerolinek LOT již začala jednat s Evropskou komisí, která dohlíží na dodržování pravidel státní pomoci v Evropské unii.

Společnost LOT začátkem července obnovila mezinárodní lety po téměř čtyřměsíční přestávce, která byla důsledkem šíření koronaviru. Později znovu zastavila lety do některých zemí, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Adrian Pingstone

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Awesome!

Odpovědět

Datum : 26.01.2021 03:47, Vložil : Gary

Thanks for sharing this information! masonry greenville

Yep

Odpovědět

Datum : 22.12.2020 19:58, Vložil : Bizz

Good stuff seawall pros bradenton fl

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka