American Airlines mají kvůli pandemii rekordní roční ztrátu

28.01.2021

Dallas (USA) - Největší světová letecká společnost American Airlines Group má za loňský rok rekordní celoroční ztrátu 8,9 miliardy dolarů (téměř 192 miliard Kč). Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Na vině jsou protipandemická opatření, která výrazně omezila létání a silně poškodila i celý letecký průmysl. První ztrátu za svou existenci vykázaly též aerolinky Southwest Airlines.

Ztráta American Airlines za čtvrté čtvrtletí činí 2,18 miliardy dolarů, tedy 3,81 dolaru na akcii. Předloni za stejné období vykázala firma ještě zisk 414 milionů dolarů, což je 95 centů na akcii.Čtvrtletní tržby se snížily o více než 64 procent na 4,03 miliardy dolarů. Byly ale vyšší než odhadovali analytici.

American Airlines uvedla, že podle jejích předpokladů bude kapacita v letošním prvním kvartálu na 45 procentech stejného období roku 2019, než létání omezila pandemie. Očekává, že tržby budou na 60 až 65 procentech prvního kvartálu roku 2019.

 

Zdroj: ČTK

Foto: American Airlines

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka