Český výrobce dronů Primoco UAV vstoupí na trhy Perského zálivu

15.03.2021

Praha (ČTK) - Český výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV vstoupí na trhy Perského zálivu. Společnost se dohodla se saúdskoarabskou firmou Middle East Systems & Technology (MEST) na zastoupení v regionu a na vybudování společného podniku. Přes něj chce podnik dodávat stroje na Blízký východ a v Saúdské Arábii navíc vybudovat servisní a tréninkové centrum. Firma o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Primoco prodává drony také do zemí Asie, Afriky a Jižní Ameriky či do Ruska."Primoco UAV v letošním dubnu dodá první bezpilotní letouny do Kurdistánu. Připravujeme nové kontrakty i v okolních zemích, proto je pro nás velmi důležité vytvořit regionální zastoupení, uvedl ředitel Primoco UAV Ladislav Semetkovský. Společnost podle něj se svým saúdskoarabským partnerem vede jednání s několika tamními klienty.

Partnerská společnost MEST se podle dnešní tiskové zprávy zaměřuje na naplňování potřeb Saúdské Arábie v bezpečnostní a obranné oblasti. Její aktivity směřují do řady sektorů, například obrany, telekomunikačních a informačních technologií, strojírenství, průmyslu, letectví, logistiky či námořní dopravy Kromě Saúdské Arábie skupina působí i na dalších trzích v regionu Perského zálivu.

"Globální úspěch podle nás představuje silné regionální postavení, proto vedle zastoupení v Rijádu, které bude zodpovědné za Blízký východ, máme zavedená obdobná zastoupení v Bangalore pro Indii, Moskvě pro Ruskou federaci a Kuala Lumpuru pro Asii," doplnil Semetkovský.Primoco UAV vyrábí autonomní bezpilotní letadla a poskytuje související letecké služby. Tržby společnosti vloni vzrostly na 30,9 milionu korun z 1,5 milionu Kč v roce 2019. Ztráta firmy po zdanění meziročně loni klesla ze 24 milionů na 9,4 milionu Kč. Do konce letošního roku chce firma, s jejímiž akciemi se obchoduje na trhu START pražské burzy, zdvojnásobit výrobu.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Semetkovsky

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka