New York 2010 - závod Red Bull Air Race - kvalifikace

18.06.2010

V sobotu a neděli 19. a 20. června se v New Yorku odehrává páté dějství série závodů Red Bull Air Race. Na čele tabulky se začíná odehrávat velmi napínavý souboj třech pilotů, které od sebe dělí pouhé 4 body. Jaké změny přinese závod v New Yorku v čele tabulky? Povede se v závodě zabodovat i Martinu Šonkovi? Aktuální reportáž vás provede celým závodním víkendem. Na tomto místě budete moci sledovat pravidelný update, zajímavosti, informace ze závodu, případné komentáře přímého účastníka závodu, Martina Šonky, prohlédneme si statistiky jednotlivých pilotů, tabulky průběžných výsledků a různé další zajímavosti, které se závodem souvisí. 

Všechny tabulky průběžných výsledků (včetně live) naleznete také na oficiálních stránkách Red Bull Air Race

V průběhu celé sezóny vám na stránkách leteckého magazínu flyMag.cz umožňujeme speciální "vychytávku", kterou nikde jinde nenajdete. Můžete se na cokoliv zeptat Martina Šonky, jediného českého pilota série Red Bull Air Race. Kdykoliv bude mít možnost sednout k internetu, na vaše otázky odpoví. Neváhejte s otázkami, do konce sezóny již po New Yorku budou chybět pouze tři závody! Zeptejte se Martina Šonky

Závodů, které se poletí v srpnu v Evropě, se můžete účastnit i vy! 

Dvoudenní autobusová expedice do Lausitz (Německo) a Budapest (Maďarsko) za fantastickou cenu 2.900,- Kč (včetně ubytování v hotelu s dvoulůžkovými a třílůžkovými pokoji se snídaní a odjezdů z Prahy a Brna). Každou z těchto akcí navštíví podle odhadů až milion fanoušků tohoto nádherného sportu. Nenechte si utéct příležitost být u toho také... Zájemci pište na expedice@flymag.cz, dokud jsou volná místa k dispozici. 

Přejeme krásně prožitý sportovní víkend!     flyMag.cz

Update sobota 22:15

Kvalifikaci vyhrál Hannes Arch ve skvělém čase 1:08.18, následovaný těsně Paulem Bonhommem s časem 1:08.70. Zítřejší závod slibuje velmi napínavý souboj mezi těmito dvěma vynikajícími piloty. Náš Martin Šonka obsadil jedenácté  (v závodě bodované) místo, díky čemu bude v závodě zítra startovat jako druhý. V průběhu večera se nám snad podaří zde zveřejnit Martinovo hodnocení kvalifikace a jeho plány do zítřejšího závodu. Na základě výsledků dnešní kvalifikace bude zítra v cca 20:10 minut zahájen závod Top 12. 

Hlavní tabulka výsledků kvalifikace:

Shrnutí kvalifikace:

 

Update sobota 22:00

Výsledky druhé kvalifikace:

Update sobota 21:00

Po prvním kole kvalifikace se na prvním místě usadil Hannes Arch, následovaný Paulem Bonhommem a velmi dobře létajícím Pete McLeodem. Martin Šonka dostal 4 trestné body a obsadil 11. místo. V tuto chvíli se letí druhé kolo kvalifikace, jejíž výsledky vám přineseme v cca 22:00 hod

Update sobota 20:00

Kvalifikace závodu Red Bull Air Race v New Yorku 2010 byla odstartována! Výsledky prvního kola kvalifikace můžeme očekávat v cca 20:45 hod

Update sobota 19:45

Za 15 minut startuje v New Yorku kvalifikace pátého závodu série Red Bull Air Race! Mezi 12ti piloty, kteří v kvalifikaci startují (postupuje 12 - tři piloti nestartují z různých důvodů - vysvětlíme...) je i český pilot Martin Šonka, který startuje v barvách svého Racing teamu 8! V následujících cca třech hodinách budeme sledovat jednotlivé piloty, kteří poletí každý dvakrát. Prvních deset postupuje přímo do zítřejšího závodu. Poslední dva se utkají o lepší pozici v závodě Top 12 ve speciálním rozstřelu WILD CARD zítra o tomto čase.  Za normálních okolností by se WILD CARD účastnili čtyři piloti, ze kterých by se pouze dva kvalifikovali do závodu. V New Yorku je situace vyjímečně odlišná, účast v závodě Top 12 mají jistou všichni dnešní mistři kniplu! Pro ty, kteří milují live stream a mají dostatečně rychlé připojení doporučujeme tento odkaz (stránky Martina Šonky). Příští závod, který se poletí 7.-8. srpna v německém Lausitz se vám pokusíme live stream umožnit sledovat přímo ze stránek flyMag.cz


Update sobota 10:30

Pro dnešní start kvalifikace bylo určeno následující pořadí (poslední startuje pilot s nejlepším časem z tréningových letů, letí se dvakrát):

Start kvalifikace - 20:00 hod našeho času

Update sobota 9:30

Do startu dnešní kvalifikace máme přes 10 hodin času, do zítřejšího závodu zbývá přes 34 hodin. V průběhu této doby vám představíme jednotlivé piloty a týmy, podíváme se na některé zajímavé situace z minulých závodů a přinesme vám komentář Martina Šonky, se kterým jsme v čilé komunikaci i v průběhu závodu (průběžně uveřejníme)

Update pátek 22:00 

V pátek bylo na pořadu dne dohonit ztracené dny tréningovými lety před sobotní kvalifikací. Pro piloty je nesmírně důležité proletět trať několikrát, aby si zvykli na její charakteristiku, sblížit se s ní a co nejvíc si ji "omakat". Těch příležitostí není před závody nikdy mnoho, a proto je pro každého z nich velkým zklamáním, když v týdnu před závody nepřeje počasí, jako je tomu právě tento týden v New Yorku. Díky obrovskému náporu na organismus, kdy přetížení dosahuje okolo 12 g, se totiž nedá zvládnout v jednom dni nějak extrémně velký počet letů. Pravidla Red Bull Air Race zpravidla umožňují si trať před startem kvalifikace prolétnout celkem čtyřikrát, po dvou letech ve dvou tréningových dnech. V New Yorku se povedlo pilotům odstartovat první tréningový let teprve až v pátek. Následoval druhý tréningový let a pro osum pilotů ze spodní části tabulky (na základě dosažených časů) byl vytvořen prostor ještě pro třetí let v jednom dni. Mají tak prostor na větší sblížení se s tratí a vylepšení tréningových časů. Podle nejlepšího dosaženého výsledku se stanovuje pořadí pro start v kvalifikaci (první startuje jako poslední).

Výsledky tréningových pátečních letů si můžete prohlédnout v následujících tabulkách:

1. tréningový let:

4. (prakticky druhý) tréningový let:

Přídavný tréningový let:

Update pátek 19:30

V New Yorku bylo celý týden poměrně nevhodné počasí. Čtvrtý a třetí den před sobotní kvalifikací obyčejně piloti jednotlivých týmů testují technická zařízení na svých letounech, provádějí kalibrační lety. Čtvrtek a pátek se obvykle provádí tréningové lety, při kterých již mají piloti možnost vyzkoušet si trať s již připravenými pylony. Díky počasí se mnoho z těchto plánů neodehrálo, teprve v pátek bylo umožněno pilotům "okusit" závodní trať naživo.V tuto chvíli mají za sebou jednotlivé týmy teprve první tréningový start a před sobotní kvalifikací je čeká již pouze jeden další tréningový let. Příprava na pátý závod sezóny je tedy velmi zkrácena. Jak tato skutečnost ovlivní celý závod zůstává v tuto chvíli jednou velkou neznámou...

Tabulka výsledků, ve které se o první příčky velmi úpěnlivě "perou" tři piloti - Paul Bonhomme (loňský vítěz), Arch Hannes a Nigel Lamb slibuje, že závod v New Yorku bude velmi napínavý a každý získaný bod bude mít mimořádně velký význam:

Piloti jednotlivých týmů při zahájení závodu v New Yorku

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka