Pilot Red Bull Air Race Martin Šonka navštívil Letňany

28.07.2010

Martin Šonka, jediný český zástupce v sérii závodů Red Bull Air Race, přistál v úterý před polednem na letišti v Praze - Letňanech. Proběhlo zde setkání s účastníky autobusové expedice na poslední závod RBAR letošní sezóny, který proběhne 7. a 8. srpna v Lausitz v Německu a s příznivci a aktivními piloty letecké školy Flying Academy. Letecký magazín flyMag.cz je spoluorganizátorem této autobusové expedice, a proto jsme při této příležitosti nemohli chybět!

Ještě před přistáním Martin Šonka vzbudil se svým strojem Edge 540  při dvojnásobném průletu nad letištní plochou zaslouženou pozornost. Hned na letištní ploše proběhlo obsáhlé představení stroje, kdy Martin velmi trpělivě a obsáhle odpovídal na všemožné dotazy přítomných fanoušků a příznivců leteckého zápolení v sérii Air Race. Podobná příležitost vyzpovídat podrobně pilota RBAR se nenaskýtá každý den, osahat si závodní stroj není také tak úplně běžné, na účastnících setkání bylo patrné, že si tyto chvíle užívají opravdu vrchovatě...

Celá skupina se poté přesunula do prostor Flying Academy, kde setkání pokračovalo více jak dvouhodinovým programem, debatou s Martinem Šonkou, doplněnou promítáním filmů a fotografií z prostředí závodů RBAR. Svou dokumentární činnost z letošních závodů série tak mohl velmi obsáhle předvést i Josef Šonka, koordinátor Racing teamu 8. Množství otázek, které účastníci setkání Martinovi postupně položili, by vydaly na celou knihu. Ke cti Martina Šonky lze říci, že se se všemi otázkami popral velmi dobře a mezi přítomnými nebylo jediného, který by z tohoto setkání odcházel neuspokojen. 

Celá akce proběhla velmi příjemným způsobem a mezi přítomnými hosty jsme přivítali i tak významné osobnosti českého leteckého prostředí, jako je Radka Máchová - leader formace The Flying Bulls, který je svými precizními vystoupeními známý v celé Evropě.  

Foto z Fotoaparat.cz

Jiri Saller, Miroslav Krejci, Jiri Veprek, Radka Machova - The Flying bulls, foto z de.academic.ru

Nezbývá, než si přát, aby podobných setkání probíhalo v budoucnu co nejvíce. Letectví je nádherný sport, létání je pro mnoho z nás tou nejkrásnější věcí, které lze dosáhnout. Važme si úspěchů sportovců, kteří svými mimořádnými výkony povznášejí letecký sport do vyšších poloh. Jejich úspěchy jsou tou nejsilnější podporou létání v jakékoliv podobě, motivací pro další generace pilotů. A tou nejsilnější zárukou rozvoje tohoto nádherného počínání...

Již za několik málo dní budete mít možnost i vy podpořit Martina Šonku v boji mezi elitou z elity pilotů, v závodě Red Bull Air Race Lausitz 2010. Rádi vás vezmeme s sebou na dvoudenní sportovní výlet do centra dění, které se odehraje 7. a 8. srpna v Německu. Na tento poslední závod letošní sezóny, který bude zakončen závěrečnou ceremonií s vyhlášením vítěze pro rok 2010, máme pro vás připraveny dva způsoby možné účasti. Plný servis s ubytováním v hotelu v ceně 2.900,- Kč a Cestovatelský servis (pro baťůžkáře) v ceně 1.500,- Kč. Neváhejte s objednáním cesty, nabídka je díky možnostem dopravy omezena počtem míst. 

flyMag-FS, foto Roman Kolář

Více fotografií ze setkání najdete v galerii flyMag

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

gratulace

Odpovědět

Datum : 27.10.2014 10:20, Vložil : dudek ivan olomouc

Martine pilote gratuluju k bedně!

Přestávka??

Odpovědět

Datum : 29.07.2010 21:32, Vložil : Petr

Hmm, po dvou zrušených závodech přichází roční pauza celého seriálu RBAR?? www.redbullairrace.com .. Red Bull Air Race GmbH confirmed that for the future success and development of the sport, the World Championship will take a one-year break in 2011..

Otazky

Odpovědět

Datum : 28.07.2010 12:57, Vložil : Redakce

Neni jediny duvod Honzo, proc by se tady o tom nikdo nic nedovedel. Krome moznosti zeptat se Martina na cokoliv sam, kterou na strankach nabizime http://www.flymag.cz/article.php?id=1371 vyjde v tomto tydnu medailon o Martinu Sonkovi. Je zde mnozstvi clanku o jednotlivych zavodech. Kdo chce, ten se dozvi co by rad vedel. Podobne jedovate pripominky museji mit nejaky jiny zaklad, nez prahnuti po informacich, co Honzo? Franta flyMag

Dotazy

Odpovědět

Datum : 28.07.2010 08:23, Vložil : Honza

To je sice hezke ze padlo mnozstvi otazek, ale tady se o tom asi nic vic nedozvime...

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka