Hannes Arch vítěz závodu, Paul Bonhomme championem roku 2010!

07.08.2010

Pondělí 9.srpna 2010:

Po velmi zajímavém víkendu, který jsme strávili na EuroSpeedway v Lausitz jsme opět zpátky v ČR a vracíme se k běžné práci. Ze závodu, který je pravděpodobně na dlouhou dobu posledním, připravujeme pro čtenáře flyMag.cz  dokumentární reportáž ze zákulisí závodu nazvanou  "RBAR očima reportéra", ve které se dozvíte různé  zajímavosti z míst, kam se běžně dostává jen velmi těžko. Strávili jsme s piloty série a s jejich týmy celý víkend, mohli jsme sledovat z bezprostřední blízkosti vše, co se v závodě odehrává, viděli jsme tvrdou práci teamů, emoce, radost i zklamání... Dokument vyjde v nejbližších dnech na stránkách flyMag.cz

Současně připravujeme v naší galerii výběr fotografií, které jistě potěší oko každého fanouška. Tuto část dokumentace závodu v Lausitz 2010 jsme nazvali "RBAR očima fotografa" a o její obsah se pohledem zvenku i ze zákulisí postaral fotograf Roman Kolář.

Při příležitosti závodu v Lausitz letecký magazín flyMag pořádal dvoudenní autobusový "výlet" do Německa, kterého se účastnila výborná parta nadšenců tohoto speciálního leteckého sportu. Fotografie účastníků této akce a jejich vlastní zážitky se pokusíme zpracovat v další části reportáže.

Pokud bude mít na vývoj a pokračování těchto závodů v dalších letech neblahý vliv skutečnost, že příští rok se žádný ze závodů neuskuteční, chceme touto formou ukázat, jaká škoda by tak byla leteckému sportu učiněna...

Aktuálně 15:58

Vyhlášení výsledků ukončí v následujících minutách letošní ročník RBAR. Doufejme, že to není ročník poslední, jak se z různých stran ozývá. Přestávka v roce 2011 bude pro tento sport jistě velkým zásahem.  Věřme, že tento skvělý sportovní počinek, který pro své pilotní mistrovství zúčastněných pilotů nemá ve světě srovnání, bude dále pokračovat ve svém jedinečném tažení v mnoha různých státech po celém světě.

Naše redakční účast v posledním závodě sezony přinese v dalších dnech mnohé plody ve formě doplněného zpravodajství, informací, fotografií. Rádi se s vámi o tyto skvělé materiály na stránkách leteckého magazínu flyMag podělíme!

++++++++++++++++++++++++++++

Vítězem Final 4 je Hannes Arch! Časem 1:12.30 pokořil Paula Bonhomma! Přes tuto skutečnost zůstává Paul Bonhomme světovým šampionem pro rok 2010! Na třetím místě skončil Matt Hall.

Aktuálně 15:39

Nigel Lamb nemůže díky technické závadě na letounu odstartovat!

Aktuálně 15:36

Poslední souboj letošního ročníku Red Bull Air Race 2010 byl zahájen!

Aktuálně 15:35:

Jsou známy výsledky Super 8. Jak to již bývá v posledních závodech zvykem, ve finálové čtyřce zůstali všichni tři piloti, kteří letos udržovali tempo závodů. Paul Bonhomme, Hannes Arch a Nigel Lamb. Tuto trojici doplnil Matt Hall

8 McLeod Pete CAN   18.79   35.79   56.46 1:14.53  + 3.53  2

Můžete se těšit na skvělé fotografie z průběhu celého závodu. V galerii flyMag uveřejníme v příštích dnech ty nejhezčí fota, které se nám zde povedly zaznamenat.