Emirates posílila svá letecká spojení do západní Afriky

07.09.2010

1. září odstartovalo letadlo společnosti Emirates EK 797 směrem k její již 105. destinaci, aby zahájilo provoz jediného pravidelného nonstop spojení mezi Dubají a Senegalem. Nová linka sníží časovou náročnost současného spojení o celých osm hodin, což je ekvivalent jednoho pracovního dne, a vytvoří tak jednoduché, rychlé a pohodlné spojení pro obchodní cestující i turisty.

Nigel Page, Senior Vice President of Commercial Operations, Africa & Americas řekl: „Dnešní den je počátkem nové kapitoly v letecké dopravě mezi Středním východem a západní Afrikou. Cestující již nebudou muset využívat složitá spojení přes Evropu nebo jiné africké destinace pro to, aby se dostali tam, kam chtějí. Místo toho mohou využít pohodlného nonstop spojení s Dubají, snadno se dostat do hlavních center na Středním východě, indickém subkontinentu, v Asii a Dálném východě prostřednictvím nejmodernějšího terminálu 3. Samozřejmostí je nabídka prvotřídních služeb s velmi konkurenceschopným váhovým limitem zavazadel, díky čemuž je společnost Emirates známá po celém světě.“

EK 797 odlétá z Dubaje v 9:55 hod každé úterý, středu, pátek, sobotu a neděli a přistává v Dakaru v 16:00 hod. EK 798 startuje ze senegalského hlavního města v 17:40 hod. a přistává v Dubaji následující den v 7:15 hod.

Letadlo typu Airbus A340-300, které létá na této lince, nabízí 12 sedadel v první třídě, 42 v byznys třídě a 213 v ekonomické třídě.

Týdně bude společnost Emirates přepravovat celkem 65 tun nákladu z různých destinací své celosvětové letecké sítě, a to včetně zařízení pro ropný průmysl ze SAE, textilií z Asie, elektroniky z východní Asie a Evropy a množství výrobků a oděvů z Indie.

Jednou z klíčových částí dovozu ze Senegalu budou mořské plody, kdy Emirates SkyCargo plánuje v nákladovém prostoru A340-300 přepravit 3 500 tun tohoto zboží za rok. Čerstvé produkty – jako jsou humři, krevety a pražmani zlatí – budou k dostání v supermarketech a restauracích napříč SAE a zeměmi sdruženými v  Radě pro spolupráci mezi arabskými zeměmi v Zálivu, stejně jako v různých destinacích v rámci letecké sítě Emirates zahrnující Atény, Larnaku, Řím, Milán, Madrid, Paříž a Bejrút.

Nová linka do Dakaru znamenala pro aerolinky několik značně rušných měsíců. Již  na začátku léta společnost Emirates oznámila objednávky na dalších 30 letadel typu Boeing 777-300ER a 32 letadel A380. Kromě toho učinila objednávku za 2 miliardy amerických dolarů na letecké motory GE90-115B pro nové Boeingy 777. Všech svých 12 letadel typu A380 má nyní Emirates nasazených na linkách do Pekingu a Manchesteru, provoz na druhé zmíněné začal také 1. září 2010.  

Nigel Page dodal: „Naše nová linka do Dakaru je dalším důkazem plnění závazku společnosti Emirates, v rámci kterého hodlá podporovat a investovat do rozvoje v pan-africkém regionu. Nejenom, že se nám tato linka již nyní, díky vytvoření mnoha nových pracovních míst, kam se řadí například naše první senegalská posádka či obchodní personál vyplácí, ale znamená i možnost významné a dlouhodobé podpory obchodování jak na Středním východě, tak i v západní Africe.“

Objem obchodování mezi SAE a Senegalem vzrostl z původních 14,2 milionu dolarů (52,1 milionu dirhamů) v roce 2003 na 184 milionu dolarů (676 milionu dirhamů) v roce 2009 - dle údajů Dubajské obchodní a průmyslové komory (Dubai Chamber of Commerce and Industry).

Dakar je v pořadí pátou novou leteckou linkou, kterou společnost Emirates uvedla letos do provozu. Dalšími jsou Tokio (28. března), Amsterdam (1. května), Praha (1. července) a Madrid (1. srpna).

Fotografie: Delegáti, kteří se zúčastnili zahajovacího letu do Dakaru (zleva): Saed Al Awadi, CEO, Dubai Export Development Corporation; Amgd Awad Alkarim Idriss, Chief Administrative Office, Dept of Economic Affairs, Sharjah Chamber of Commerce; Muhammed Riza, Manager - Commercial Business Development for Africa, Emirates Airline; Cheikh Tidiane Senghor, generální ředitel letecké přepravy v Senegalu; Nigel Page, Senior Vice President of Commercial Operations for Africa & the Americas, Emirates Airline; Jeho Excelence Essa Abdulla Albasha Alnoaimi, Ambassador & Director of African Affairs Dept, Ministerstvo zahraničních věcí SAE; Jeho Excelence Cheikh Ibrahima Diong, Ambassador and Director General of International Cooperation of the Government of Senegal; Jeho Excelence Mohammadou Doudou, velvyslanec Senegalu v Saúdské Arábii; Jeho Excelence Abdourahmanne Diop, velvyslanec Senegalu v SAE a Moustapha Yacine Gueye.

O společnosti Emirates

 Od svého založení v roce 1985 získala společnost Emirates Airline více než 400 mezinárodních ocenění jako uznání za její úsilí při poskytování nepřekonatelných služeb zákazníkům.

 Aerolinky zaznamenaly strmý a velmi konzistentní růst v průměru přes 20 % ročně a za posledních 21 let vykazovaly pouze zisk. Finančně samostatné, nesubvencované Emirates přepravily ve finančním roce 2009/10 22,7 milionů cestujících – téměř o 2 miliony více než v roce předcházejícím – a vykázaly čistý zisk 964 milionů dolarů. Celkové výnosy skupiny dosáhly působivých 12,4 miliardy dolarů.

 Společnost Emirates je třetí nejziskovější letecká společnost na světě a patří mezi 20 největších aerolinek, je zároveň jednou z nejrychleji rostoucích. Má základnu v Dubaji, které jako jedno z mála měst podporuje politiku otevřeného nebe a kam létá v rámci otevřené volné soutěže více než 120 leteckých společností.

 Její flotila 149 velkokapacitních letadel zahrnuje 7 nákladních letounů a je jednou z nejmladších na nebi – průměrný věk letadel je 67 měsíců. Letecká společnost plánuje do roku 2012 zvětšit velikost své flotily na více než dvojnásobek.

 V současnosti má společnost Emirates objednaných 174 letadel v hodnotě přesahující 59 miliard dolarů podle katalogových cen. Na dubajské letecké show v listopadu 2007 oznámila společnost Emirates historickou objednávku civilních letadel, když podepsala smlouvu na 70 Airbusů A350, 79 Airbusů A380 a 18 Boeingů 777-300ER. Během letošního roku objednala společnost dalších 30 Boeingů 777-300ER.

 Objednávka Emirates na 79 letadel A380, z nichž jednu osminu obdržela v lednu roku 2010, z ní činí největšího zákazníka super-jumba společnosti Airbus.

 Emirates provozuje linky do 103 měst v 63 zemích v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe, na Středním východě, na Indickém poloostrově a v pacifické oblasti.

 Emirates má dohodu o codeshare se společnostmi Air Malta, Air Mauritius, Continental Airlines, Japan Airlines, Jet Airways, Korean Airlines, Oman Air, Philippine Airlines, Royal Air Maroc, South African Airways, Thai Airways a V Australia.

 Emirates Airline zahrnuje Emirates SkyCargo a Destination & Leisure Management (D&LM), které řídí Emirates Holidays, Arabian Adventures a Emirates Hotels & Resorts. Letecká společnost je součástí skupiny Emirates, která také sdružuje společnost Dnata, Mercator, Transguard a EmQuest.

Tisková zpráva Emirates, foto Emirates.com, fotocommunity.de, michael-milan.de

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka