ČSA zahajují code-share spolupráci s Central Connect Airlines

21.10.2010

České aerolinie a Central Connect Airlines se dohodly na nové spolupráci při operování vybraných regionálních destinací na principu vzájemného sdílení kódů letů. Díky vzájemné dohodě zůstane zachováno letecké spojení mezi Prahou a Brnem. Cestující obou společností mohou od letošní zimní sezóny využívat také nová spojení z Prahy do Ostravy a Lipska, od ledna 2011 pak také do Poznaně.

Klienti obou společností získají možnost pokračovat dále do sítě Českých aerolinií na jednu letenku OK s přestupem v Praze. Zákazníkům se kromě zachování leteckého spojení mezi Prahou a Brnem nabízí možnost využívat další frekvenci do/z Ostravy, a také dvě zbrusu nové regionální destinace do Lipska a Poznaně. České aerolinie tak od zimní sezóny 2010/2011 rozšíří nabídku pravidelného leteckého spojení na 102 destinací v 44 zemích světa.

Linky do Brna, Ostravy, Lipska a od 17. ledna 2011 i do Poznaně bude létat společnost Central Connect Airlines turbovrtulovými letadly typu Saab 340 s kapacitou 33 míst. Všechny zmiňované destinace budou operovány 5krát týdně pouze o pracovních dnech, vždy s jednou denní frekvencí. Prodej letenek na lety obou společností bude zahájen v  několika následujících dnech. Smlouva mezi Českými aeroliniemi a Central Connect Airlines byla podepsána 20. října 2010.

Hana Georgianová, PR Manager CCA a.s.

Hana Hejsková, Ředitelka Komunikace, Tisková mluvčí Českých aerolinií

foto flyMag.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Destinace?

Odpovědět

Datum : 21.10.2010 17:54, Vložil : Tobolka

Lipsko a Poznaň ???? Tak to je brutal. Ještě že není letiště v Dolní Lhotě , to by tam CCA chtělo létat zajisté také. Co takhle Londýn, Frankfurt, Miláno ? Prostě letecké rozcestníky. Létám pravidelně z Katowic a Krakowa a linky vždy ze 100% obsazeny.

Cena?

Odpovědět

Datum : 21.10.2010 17:24, Vložil : Ondřej

A co cena? Pořád bude tak vysoká?

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka