Nákladní letecká doprava čelí dalším problémům

04.11.2010

Nedávno nalezené výbušné systémy v balíčcích nákladních letounů mají svou dohru ve formě zavedení nových pravidel a omezení.

Britská vláda zavedla zákaz letů ze Somálska obsahující zásilky bez doprovodu a omezení týkající se přepravy tonerových kazet do tiskáren. Ministryně vnitra Thereza May oznámila, že opatření vstoupila v platnost včera o půlnoci.

Experti doufají, že regulace nebude mít na leteckou přepravu velký vliv. Dr David Warnock-Smith říká, že je cíleno čistě na nákladní dopravu a přeprava pasažérů by neměla být výrazně dotčena. "Již teď mnohá letiště jako Manchester nebo Bradford dodržují poměrně přísná pravidla, která by víkendové nepokoje neměly nijak zpřísnit. Problém může nastat u letišť, která jsou zaměřena na nákladní přepravu, a mohou být, v případě dalších incidentů, na krátkou dobu úplně uzavřena. Většina našich domácích letišť je však orientována na přepravu osobní" dodává.

Je však faktem, že v osobní letecké přepravě nelze očekávat žádné zmírnění současného stavu kontrol a bezpečnostních opatření - obzvláště potom, co vyšlo najevo, že jedna zásilka obsahující výbušninu byla před naložením na nákladní letoun transportována osobním spojem. Navíc panují obavy, že v současné době mohou být umístěny na více místech další výbušné systémy, které zatím nebyly nalezeny. Příkladem nechť je bomba v automobilu (Toyota Carina) na mezinárodním letišti v Belfast, která na své objevení čekala témeř rok. Byla nalezena zaměstnanci kontroly automobilů, které mají objednáno dlouhodobé stání. Bomba byla napojena na nádrž s benzínem, nepodařilo se ji však odpálit, protože selhal časový spínač.

Thereza May dále uvedla, že zásilky obsahující bomby pocházely sice z Jemenu, ale nezbytné kroky musely být učiněny v případě Somálska, protože tyto dvě země mohou být teroristickou sítí propojeny.

Pro odlety z Velké Británie byl také nově vydán zákaz přepravy tonerů težších než 500g v příručním zavazadle, stejný zákaz platí také na linkách nákladní dopravy, pokud se nebude jednat o pravidelnou linku schválenou Ministerstvem dopravy.

Autor: Jakub Velička, foto: Article.wn.com, Flykci.com

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Трастовые сайты

Odpovědět

Datum : 17.11.2018 23:38, Vložil : karinex

Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — комплекс мер по внутренней и внешней оптимизации для поднятия позиций сайта в результатах выдачи поисковых систем по определённым запросам пользователей, с целью увеличения сетевого трафика (для информационных ресурсов) и потенциальных клиентов (для коммерческих ресурсов) и последующей монетизации (получение дохода) этого трафика. Обычно чем выше позиция сайта в результатах поиска, тем больше заинтересованных посетителей переходит на него с поисковых систем. При анализе эффективности поисковой оптимизации оценивается стоимость целевого посетителя с учётом времени вывода сайта на указанные позиции и конверсии сайта.

Основные направления поискового продвижения

Поисковые системы учитывают множество внутренних и внешних параметров сайта при вычислении его релевантности (степени соответствия введённому запросу): - плотность ключевых слов (сложные алгоритмы современных поисковых систем позв

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka