Raketa? Letadlo? Iluze? Blamáž.

10.11.2010

Ve Spojených státech zavládlo zděšení. Na západním pobřeží se včera lidé dívali k nebi a sledovali něco, co připomínalo regulerní start rakety. Raketu, vynášející na oběžnou dráhu družici, nebo startující raketoplán, vidělo již nepočítaně velké množství lidí. Bydlíte li někde poblíž vesmírného střediska (poblíž může být i 200 km), není pro vás po nějaké době start rakety, nebo raketoplánu, žádnou extra mimořádnou událostí (mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, kdy si opravdu nejsem jistý, jestli jsem v životě viděl 7, nebo 10 startů raketoplánů plus několik startujících raket, žijíc kdysi cca 60 mil od Kennedyho Space Centra na Floridě).

Na celé situaci by tedy nebylo nic až tak zvláštního, kdyby ovšem z US oficiálních kruhů vzápětí nepřišla zpráva, že nikdo žádnou raketu ve zmiňované době nevypouštěl, a to ani US armáda. K situaci se vzápětí vyjádřil mluvčí ministerstva obrany David Lapan, který prohlásil, že záběry z radaru v okolí Los Angeles neukázaly žádné rychle se pohybující neidentifikované objekty. A senzace byla na světě...

O události informovala televize, získala záběry startu objektu:

 

Televize CBS oslovila Roberta Ellswortha, bývalého náměstka ministra obrany, který se k videu vyjádřil poměrně otevřeně. Podle jeho názoru jde o raketu, vyslanou z ponorky (video). Jeho názor zní poměrně logicky a asi by na celé věci nebylo nic až tak zvláštního, kdyby o startu rakety věděly oficiální místa. Je samozřejmě jasné, že se v nejbližších hodinách vynoří nějaká verze, která by měla uspokojit znervóznělé obyvatelstvo, kterému nad hlavou létají neznámé rakety. Pravděpodobně přijde ministerstvo obrany s tím, že se jednalo o utajenou akci utajené sekce armády a bude tím chtít situaci zklidnit. Ok, tak to prostě chodí a tak to nejspíš bude.

Nebyl by ani možná důvod se na stránkách leteckého magazínu zabývat vojenskými raketami, snad dokonce vystřelenými z ponorky. Jenže ejhle... Bezpečnostní analytik John Piky oslovený stanicí CBS údajně uvedl, že ve skutečnosti mohla celý rozruch způsobit jen optická iluze. „Je to letadlo směřující směrem ke kameře a jeho kondenzační stopu osvětluje zapadající slunce“. Při popisování toho, co se mohlo odehrát 35 mil na západ od pobřeží US se začaly vytvářet různě fantasmagoristickomystické teorie. Lidé mají totiž senzace rádi...

Proč o raketě z ponorky, nebo kdoví, co to bylo, píšeme v leteckém magazínu? Zdánlivě nesouvisející téma totiž díky různým mediálním kachnám s letectvím dosti blízko souvisí. NĚCO  evidentně blízko západního pobřeží US letělo, pohyb nebyl horizontální, nýbrž vertikální, nebyl to přírodní jev, iluze, či kouzlo Davida Copperfielda a co hlavně a proč zde o tom píši - myslím, že to nemohlo to být letadlo! A může to prohlašovat třeba klidně místo mluvčího ministerstva prezident zeměkoule. Let letadla přece vypadá jinak...

Letadlům se přisuzují různé role. Lidé přicházejí s různými teoriemi (např. chemtrails), jiní jejich teorie vyvrací, to je všechno v pořádku. Kdo chce a má na to čas a chuť, může o všem diskutovat, předkládat důkazy svých tvrzení, přesvědčovat jiné o něčem, o čem je sám přesvědčen. Důležité je zachovávat při tom přesvědčování o své pravdě nějakou kulturu, argumentovat se střízlivou hlavou, potažmo uvažováním. Pokud jde o chemtrails, chápu tuhle teorii spíše jako "wasted time" se tím nějak zvlášť zabývat.  V každém letadle přece sedí pilot, něčí přítel, brácha, manžel. Kdo z nich by proboha mačkal spínač od rozprašování? A proč by to dělal? Teorie, která přichází s vizí spiknutí pilotů, nebo snad tajné devítky, bratrstva kočičí pracky, pouštících nám na hlavy nějakou látku, není přesně tím, nad čím bychom měli nějak dlouho ztrácet čas. Nemyslíte? 

František Sajfrt, flyMag

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Learn English

Odpovědět

Datum : 11.12.2018 07:16, Vložil : englisMuM

а где вы взяли эту инфу[url=http://es.education-uk.ru/]![/url]

Blbci vlezou všude

Odpovědět

Datum : 02.12.2010 13:39, Vložil : Marobud

Na půdě OSN na 10. zasedání COP 10 v Nagoya .... nevim co to bylo za akci a jestli VUBEC šlo o akci OSN, ale pokud jo, pak to jen dokazuje, že blbci vlezou všude a obvykle je je nejvíc slyšet.

10 mikronů nanočástic Al/litr nezjistíte

Odpovědět

Datum : 01.12.2010 15:36, Vložil : r.m.

http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies?z=3&c=4&n=1&m=-1&w=4&x=0&p=14 tady to máte v celku včetně popisu nanomateriálů zachycených při zemi

--------------

Odpovědět

Datum : 15.11.2010 14:34, Vložil : Guess

http://orgo-net.blogspot.com/2010/11/v-listopadu-tepleji-nez-v-srpnu.html

********************

Odpovědět

Datum : 15.11.2010 13:51, Vložil : Guess

Pokud jde o chemtrails, chápu tuhle teorii spíše jako "wasted time" se tím nějak zvlášť zabývat. V každém letadle přece sedí pilot, něčí přítel, brácha, manžel. Kdo z nich by proboha mačkal spínač od rozprašování? A proč by to dělal? Teorie, která přichází s vizí spiknutí pilotů, nebo snad tajné devítky, bratrstva kočičí pracky, pouštících nám na hlavy nějakou látku, není přesně tím, nad čím bychom měli nějak dlouho ztrácet čas. Nemyslíte? Opět další propagandistický článek. Že by to mohla provádět armáda, jejíž členové jsou samozřejmě vázáni přísahou, to vás nenapadlo? Hlavně nepřemýšlet, tupě sledovat televizi a všemu v ní věřit. Nedívat se na nebe, neklást otázky a nehledat odpovědi, že?

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka