Novým partnerem Českých aerolinií ve SkyTeamu bude Garuda Indonesia

23.11.2010

Indonéský vlajkový dopravce Garuda Indonesia dnes v Jakartě podepsal dohodu o připojení k alianci SkyTeam, kterou posílí v roce 2012. Garuda rozšíří síť SkyTeamu o 30 nových destinací v jihovýchodní Asii a Austrálii, mezi které patří například Surabaya na východní Jávě, Medan na severní Sumatře a australský Perth. SkyTeam aktivně pracuje na posílení své pozice v dané oblasti, a Garuda je tak vítaným přírůstkem. Garuda Indonesia již navázala intenzivní spolupráci s některými partnery z aliance SkyTeam a hodlá s nimi uzavřít dohody o sdílených linkách (tzv. code-share).

„Jakarta se stane branou pro lety do a z Asie,” uvedl Marie-Joseph Malé, generální ředitel aliance SkyTeam. „Cíl společnosti Garuda rozšířit síť mezikontinentálních letů do Frankfurtu, Paříže, Londýna a Říma z ní učiní atraktivního dopravce pro cestující za obchodem i za zábavou.”

Garuda Indonesia je indonéskou národní společností. Poskytuje kompletní dopravní služby a zajišťuje lety do 28 vnitrostátních a 18 mezinárodních destinací. Hlavními dopravními uzly společnosti jsou Jakarta a Denpasar.

Hana Hejsková

Ředitelka Komunikace

Tisková mluvčí Českých aerolinií

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka