Emirates začíná létat do Basry

30.11.2010

Basra se stane stodesátou zahraniční destinací, do které společnost létá a zároveň šestou otevřenou linkou ve finančním roce 2010 – 2011. Z Dubaje do Basry bude Emirates létat čtyřikrát týdně, v pondělí, středu, čtvrtek a sobotu, provoz linky čeká na finální schválení irácké vlády. Spoj bude obsluhovat letoun Airbus A330. Ve středu, čtvrtek a sobotu budou pro cestující dostupné 3 třídy – první třída, business třída a ekonomická třída, v pondělí bude připravená business třída a ekonomická třída.

His Highness Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Chairman and Chief Executive, Emirates Airline and Group

„Basra je pro společnost Emirates významným trhem. Město dosáhlo v poslední době rychlého růstu, který podnítil mnoho nadnárodních společností k investicím do místního průmyslu a infrastruktury. Zaznamenali jsme zvýšenou poptávku po Basře z jiných trhů, kde naše společnosti působí,“ řekla Jeho výsost Šejk Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, předseda představenstva a výkonný ředitel letecké společnosti Emirates Airline a Emirates Group. „Od roku 2009, kdy se konala aukce na rozvoj ropných polí v Iráku, objem dopravy mezi Spojenými státy americkými, Evropou a Basrou výrazně vzrostl a my jsme připraveni tohoto nárůstu využít.“

„Příhodné časy příletu a odletu i dobré spojení činí z Emirates vynikající volbu pro cestování do Basry zejména pro obchodní klientelu,“ dodal Šejk Ahmed. „Letošní rok je pro společnost Emirates ve znamení silného růstu a ohlášení nové linky je dalším důkazem potvrzujícím naše plány expanze.“

Především díky své výhodné poloze, blízkosti ropných polí a Perského zálivu, nepřestává Basra přitahovat investory z řad předních společností po celém světě. Klíčovými zákazníky společnosti Emirates pro cesty do Basry budou především zástupci ropných a naftařských společností z Evropy a Spojených států amerických, stejně jako početná irácká diaspora.

Odchozí doprava z Iráku bude zacílena na místní obyvatelstvo. Díky obnově a zotavení ekonomiky lze očekávat, že tuto linku bude využívat i velká část místních Iráčanů.

Irácké úřady v Basře již také začínají plánovat, jak přitáhnout do země turisty. Zatím posledním krokem bylo znovuotevření jednoho z nejznámějších hotelů v Basře – hotelu Sheraton. Společnost Emirates očekává, že přepraví také okolo 10 – 12 tun cargo nákladu v rámci každého letu za využití místa v nákladovém prostoru dopravního letounu.

Jelikož se město po válce již zotavilo, bude společnost Emirates dovážet množství produktů, které pomohou městu v jeho dalším rozvoji. Spektrum klíčových dovážených komodit bude vskutku široké – od netrvanlivých potravin a oblečení až po elektroniku a vybavení pro ropné vrty z různých koutů světa.

Let EK 945 bude z Dubaje odlétat ve 13:45 hodin a přistávat na mezinárodním letišti v Basře tentýž den v 14:45. V 16:15 odletí z Basry na zpáteční cestu let EK 946, který přistane v Dubaji v 19:10. Na tuto linku bezproblémově navazují další spoje do klíčových dopravních uzlů ve Spojených státech a Evropě.

Tisková zpráva Emirates

foto Emirates

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka