SkyTeam expanduje do Jižní Ameriky

30.11.2010

Aerolíneas Argentinas, argentinský vlajkový dopravce, podepsal včera v Buenos Aires smlouvu, na jejímž základě v roce 2012 přistoupí do letecké aliance SkyTeam. Společnost se stane prvním jihoamerickým členem aliance a počet spojení SkyTeamu, a tedy i Českých aerolinií, navýší o 38, např. do Córdoby, Mendozy, Asunciónu či Montevidea. Cestující tak budou moci z letiště v Buenos Aires využívat lepší spojení do klíčových destinací v regionu, např. do oblasti Patagonie, která je vyhledávaným turistickým cílem.

foto www.yourholidays.com.au

 Záštitu nad včerejším slavnostním ceremoniálem převzala argentinská prezidentka Cristina Fernández de Kirchner. Po východních trzích se SkyTeam aktivně snaží posílit svoji pozici také v Latinské Americe, neboť jde o region s výhledem na příznivý ekonomický vývoj. Společnost Aerolíneas Argentinas zapadá do růstové strategie SkyTeamu a významným způsobem rozšíří nabídku spojení na jižní polokouli.

 Marie-Joseph Malé, výkonný ředitel aliance SkyTeam, uvedl: „V letošním roce aliance SkyTeam oslavila již deset let své existence. Během tohoto období zaznamenala značný rozvoj na klíčových trzích. Vstup Aerolíneas Argentinas je významným krokem pro expanzi aliance v oblasti Latinské Ameriky.“

O společnosti Aerolíneas Argentinas

Argentinská národní letecká společnost Aerolíneas Argentinas patří mezi nejvýznamnější dopravce v Jižní Americe. Ze své základny v Aeroparque Jorge Newbery a Ezeiza International Airport v Buenos Aires létají Aerolíneas Argentinas do 18 mezinárodních destinací v Americe, Evropě a Jižním Pacifiku. 

 

Hana Hejsková

Ředitelka Komunikace

Tisková mluvčí Českých aerolinií

 

Více o Aerolíneas Argentinas z Condor.cz

Aerolíneas Argentinas

Aerolíneas Argentinas je národní dopravce Argentiny a zároveň největší letecká společnost této jihoamerické země. Hlavním sídlem této letecké společnosti je Buenos Aires v Argentině, ze kterého dopravce operuje do více než 14 mezinárodních a 32 vnitrostátních destinací. Aerolíneas je jedna z mála latinskoamerických společností, která létá do oblasti Oceánie, a to zejména do Austrálie a na Nový Zéland.
Aerolíneas Argentinas nabízejí ve spolupráci s Českými aeroliniemi letenky ze všech bodů v České a Slovenské republice do Buenos Aires a dále do řady vnitřních bodů v Argentině, v Jižní Americe a v Oceánii. 
Základní filosofií Aerolíneas je maximální péče a pohodlí. Touto myšlenkou se řídí Aerolíneas již od roku 1950, kde existence více než 55 let je sama o sobě důkazem úspěchu. 
Společnost Aerolíneas Argentinas nabízí svým cestujícím letenky ve dvou přepravních třídách, a sice v ekonomické a obchodní třídě.

Ekonomická třída
Pro cestující s letenkou ekonomické třídě nabídne palubní personál rozmanitý výběr mezinárodního tisku a časopisů, bezplatné občerstvení (teplé či studené v závislosti na délce letu), široký výběr nápojů a na mezikontinentálních letech nejméně 8 video/audio programů.

Obchodní třída
Club Cóndor je označení obchodní třídy společnosti Aerolíneas Argentinas. Pro tuto cestovní třídu je charakteristická řada detailů: speciální design rozměrných sedadel, ubrusy a kvalitní jídelní servis, taštička s osobními potřebami či nejmodernější technologie pro Vaši zábavu (audio, video, satelitní telefon). Na palubě jsou rovněž servírována vynikající argentinská vína, která Vám daný let velmi zpříjemní.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka