Jak se L-39 konečně vrátil domů (2. část)

25.02.2011

Přijeli jsme se Simonem do Gadsdenu 15. listopadu brzy ráno, bylo pondělí. Mechanik a avionik Igor a Martin již dva týdny připravovali letadlo k převozu do Evropy. Protože jsme byli se Simonem v jejich rukou, velmi si vážíme jejich péče. Posbíral jsem všechny potřebné papíry, letové zařízení a osobní věci a vše napěchoval do úložného prostoru v čumáku letadla.

Později se ukázalo, že jsem zapomněl vzít s sebou záchranné vesty. Byla to moje chyba... Kontaktovali jsme FedEx, ale nebyla žádná cesta, jak je na letiště doručit včas. Spokojili jsme se tedy se zapůjčením těch, které byly k dispozici tady v Goose Bay. Tip pro ostatní: vytvořte si seznam důležitých věcí a jednu po druhé si odškrtávejte. Občas je příliš mnoho věcí, které si musíme pamatovat.

Letiště Gadsden jsme opouštěli se zataženou oblohou. První hodinu (nebo více) letu směrem k KAGC v Pittsburgu se oblačnost držela. Zhruba hodinu před letištěm Allegheny se počasí začalo zlepšovat, na místo jsem přiletěli za jasné oblohy. Při vypnutí motoru jsme zjistili, že máme malý unik dusíku. Byla to jen drobnost, jedna z mnoha, které nás po cestě při průběžných zastávkách potkávaly.

Z Allegheny jsme startovali na naši nejkratší část cesty, totiž do Quebecu (CYQB). Let byl podle vidu a celkově velmi klidný. Tentokrát jsem byl již poučen z předchozích letů do Kanady a ještě před odletem zavolal na CanPass kvůli vpuštění do země. Po přistání šlo všechno velmi rychle, uložili jsme tedy letadlo do hangáru. Po natankování, dusíku a příjemné večeři v malé rodinné restauraci blízko hotelu byl čas ke spánku. Jeden den je za námi, tři nás ještě čekají!

Autor: Richard Hess, Překlad: Jakub Velička

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka