Jak se L-39 konečně vrátil domů (5. část)

17.03.2011

Vzhůru jsme byli velmi brzo. Snídaně byla výborná a potkali jsme na ní mladého číšníka, který byl původem z Mississippi. Se skotskou krví ve svých žilách se rozhodl podívat na místa, kde žili jeho předci, a už se nikdy nevrátit domů. Na letišti jsme stále cítili silný vítr, který se vanul po runwayi. Dokončili jsme doplňování dusíku, zatímco vítr vydával pekelné houkání.

Stoupání a let byly bez zvláštních problémů. Čekala nás dlouhá cesta přes Severní moře. Cítil jsem se, jako bychom už byli téměř v cíli. Řízení letového provozu v Amsterdamu a Bruselu mi vyšlo vstříc na moji žádost o co nejpřímější let. Přiblížení a samotné přistání také proběhlo bez zvláštních problémů. Nacházeli jsme se na letišti Liege v Belgii (EBLG) a byli jsme tak už jen poslední úsek trasy od naší cílové destinace.

Mechanici byli vždycky skvělí a ani tentokrát nezklamali. Všechny opravy proběhly během krátkého času, takže jsme brzy usedli ke kávě a přípravě letového plánu. Stoupání bylo velmi hladké a belgičtí a němečtí řídící nás rychle navedli do švýcarského vzdušného prostoru. Je úžasné, jak blízko jste vrcholkům Alp, i když jste na letové hladině 250!

V severovýchodní Itálii nás čekalo zklamání, protože jsme opět nestihli západ slunce, který je v tuhle roční dobu velmi brzy. Naší cílovou destinací byl Aero Club Rimini (LIPR). Zde mělo být letadlo přeregistrováno ze svého původního US označení. Navedli jsme L-39 po úzké taxiway do hangáru a osmý úsek trasy byl za námi. Úžasný pocit!

Autor: Richard Hess, Překlad: Jakub Velička

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka