Jak se L-39 konečně vrátil domů (7. část)

21.03.2011

Celá akce je za námi a teď už jen několik poznámek na závěr. Výlet byl pro mě výzvou a mnohé mě naučil. Byl jsem 28 let armádním pilotem a nyní jsem pilotem aerolinek, již více než 23 let. Po celém světě jsem se setkával a stále setkávám s velkými problémy kolem administrativy. Létat není vždy jednoduché.

To je jeden z důvodů, proč tolik oceňuji schopnosti firem jako Skyplan, které dokáží vše vyřídit, poskytnout všechny potřebné služby a obstarat povolení. Překvapivě, Rakousko bylo jedinou zemí, která nám odmítla poskytnout právo přeletu pod experimentálním označením letadla. Byl jsem šťastný, že jsem měl k dispozici handlera, který vyřídil všechny tyhle záležitosti a vše naplánoval.

Nemohu říci, že by úplně každý měl zkusit něco podobného. Je to výzva s velmi malou tolerancí k chybám. Jsou zde rozhodně rizika, v neposlední řadě chladný oceán pod vámi. Měl bych však zmínit, že mnozí piloti prahnou po riskování s vidinou úspěšného konce. Mám 35 let zkušeností, což je více jak 22000 nalétaných hodin po celém světě. V těchto misích využívám vše, co jsem se naučil.

Přesto všechno, pokud budete mít příležitost přeletět oceán, řeknu vám – jděte do toho! Alan Cockrell, můj dobrý přítel, vždy říká, že by to měl každý jednou za život zkusit. Můžete si z tohoto odnést buď to, že Rich Hess je šílenec, nebo taky že je pro každou zábavu. Ať už si budete myslet cokoliv, klidně se na mě obraťte při plánování podobné akce. Budu poctěn, pokud budu moci poskytnout vlastní zkušenosti.

Létejte bezpečně a nezapomínejte krýt svoje záda!

Autor: Richard Hess, Překlad: Jakub Velička

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka