Věkové kategorie začínajících dopravních pilotů

26.04.2011

Otázka:

Dobrý den,

měl bych na vás otázku ohledně věkové kategorie začínajících dopravních pilotů. Je mi 18 let a chystám se na vysokou školu a po absolvování vysoké školy ( případně i při studiu) bych se teprve chtěl naplno věnovat létání na profesionální úrovni. Myslíte si, že bych měl šanci se v mém věku (po ukončení studia na VŠ a všech kurzů, které se týkají dopravního létání) bych měl reálnou získat místo pilota u dopravní společnosti?

Předem děkuji za odpověď Filip

 

Odpověď:

Ahoj Filipe,

Reálnou možnost uplatnění jako pilot samozřejmě máš, žijeme všichni v demokratické zemi. Otázkou tudíž není, zda ti někdo dovolí stát se pilotem. Otázkou je, zda jsi schopen být tak dobrý ve znalostech a v přístupu, že budeš lepší než ostatní a pro letecké společnosti zajímavý. V takovém případě můžeš očekávat i slušné platové ocenění.

Pokud jde o studium na VŠ, není v tom problém, času na létání budeš mít spoustu (pravděpodobně ne hned v prvním ročníku). VŠ si můžeš vybrat jakoukoliv chceš podle svého zájmu a s létáním začít prakticky okamžitě.

Minimální věk pro druhého pilota je 18 let a kapitána 21 let. Takhle mladí však prakticky nelétají.  Tvůj věk je naprosto optimální, doporučuji ti zastavit se na pobočce naší společnosti Flying Academy v Praze, Brně, (za nedlouho i v Příbrami) a získat více informací. Naše letecká škola se zaměřuje převážně na klientelu ze zahraničí z celého světa, ale máme i programy pro české klienty. Stav se kdykoliv v týdnu a zeptej se na co potřebuješ.

Napadá mě ještě jedna možnost jak získat informace a dostat se do know-how letectví. Letecká škola Flying Academy nedávno hledala brigádníka, pokud by jsi měl zájem, nezapomeň se zmínit, mohl by sis tak zlevnit i svůj výcvik.

Přeji hodně štěstí


Redakce flymagu

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka