HONEYWELL VYLEPŠIL MOŽNOST PŘIPOJENÍ ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ PRO PRÁCI I ZÁBAVU BĚHEM LETU

18.05.2011

Výrobce letadel Embraer si pro novou rodinu proudových letadel Legacy 450/500 zvolil druhou generaci digitálního kabinového systému Honeywell Ovation Select, který cestujícím poskytuje nejmodernější možnosti připojení elektronických zařízení pro pracovní aktivity i zábavu. Honeywell plánuje získání certifikace pro systém Ovation Select v červenci 2011.

Systém Ovation Select společnosti Honeywell je vybaven rozšířeným rozhraním s intuitivním ovládáním, které umožňuje cestujícím udržovat kontakt s jejich obchodními partnery i na cestách. Připojit lze nejrůznější přístroje, ať se jedná o BlackBerry, laptop, iPad, iPod nebo iPhone. Možné je samozřejmě i přehrávání filmů z datových nosičů Blu-ray. Další vylepšenou funkcí je aplikace JetMap HD, která zobrazuje průběh a trasu letu na pohyblivých mapách v 3D formátu s vysokým rozlišením, a to v 18 různých perspektivách s funkcí přiblížení zemského terénu. Základem mapových podkladů jsou detailní satelitní snímky, které umožňují zvětšit požadované místo pod letadlem až do úrovně rozeznávání detailů v ulicích. Cestující mohou přepínat například mezi pohledem z pilotní kabiny, výhledem z bočního okna v kabině pro cestující nebo zobrazením letadla ze vzduchu.

Veškeré funkce se ovládají prostřednictvím dotykových displejů, které jsou k dispozici v různých provedeních od velkých monitorů přes osobní ovládací jednotky u držáků nápojů až po dálkové ruční ovládače. Kromě ovládání zábavních a komunikačních komponentů poskytuje systém Ovation Select cestujícím také snadné ovládání osvětlení, sedadel, teploty, kuchyňky a rolety.

Systém Ovation Select je postaven na digitální platformě s ethernetovou páteřní sítí, která v porovnání s konkurenčními systémy zkracuje dobu potřebnou pro instalaci. Nechybí ani standardní autodiagnostický systém a software pro vyhledávání závad. Použitou platformu lze adaptovat pro rozmanité aplikace od malých až po velká dopravní letadla.

Letecká divize společnosti Honeywell se sídlem ve Phoenixu (stát Arizona) je předním globálním poskytovatelem avioniky, motorů, systémů a servisních řešení pro výrobce letadel, aerolinie, podnikové a všeobecné letectví, ozbrojené síly, řídicí střediska kosmických letů a letiště.

Společnost Honeywell (www.honeywell.com, NYSE: HON) je předním multioborově zaměřeným technologickým a výrobním podnikem uvedeným na seznamu Fortune 100, který poskytuje zákazníkům po celém světě produkty a služby v oborech letectví a kosmonautiky; řídicí technologie pro budovy, obytné domy a průmysl; produkty pro automobilový průmysl; turbodmychadla; a specializované materiály. Akcie společnosti Honeywell se sídlem v Morris Township (stát New Jersey) jsou obchodovány na burzách v New Yorku, Londýně a Chicagu.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka