HOSPODÁRNÉ MOTORY HONEYWELL HTF7500E DOSAHUJÍ VE ZKUŠEBNÍM PROVOZU VYNIKAJÍCÍCH VÝSLEDKŮ

18.05.2011

Dosud nejhospodárnější motor HTF7500E společnosti Honeywell dosáhl s vynikajícími výsledky důležitého milníku v právě probíhajícím letovém zkušebním provozu. Motor, určený pro pohon obchodních letadel Embraer Legacy 450/500, má za sebou 20 letů a více než 140 hodin ve zkušebním letadle B757 společnosti Honeywell. S udělením certifikace pro letadla Embraer se počítá v roce 2012.


Honeywell uplatnil v konstrukci motoru HTF7500E celou řadu inovací, které snižují spotřebu paliva, hmotnost motoru a emise.
 

„Nový motor Honeywell HTF7500E má všechny předpoklady k tomu, aby navázal na fenomenální úspěch motorů řady HTF7000 a jejich vynikající úroveň spolehlivosti přes 99,96 % po více než milionu letových hodin,“ prohlásil Ron J. Rich, viceprezident divize poháněcích jednotek společnosti Honeywell Aerospace. „Zákazníkům nabídne stejnou spolehlivost při výrazně vyšší energetické účinnosti a nižších emisích. V dosavadních zkouškách předčil nový motor naše očekávání ve všech oblastech včetně výkonových parametrů, spolehlivosti, snížení emisí a hlučnosti.“


Zkušební lety v proudových letadlech Embraer Legacy 450 a 500 budou zahájeny ve druhé polovině letošního roku. Pokroková technologie SABER (Single Annular comBustor for Emissions Reduction) společnosti Honeywell snižuje emise oxidů dusíku motoru HTF7500E až o 25 %. Rovněž hlučnost motoru HTF7500E je výrazně pod platnými legislativními limity.
 

„Motory Honeywell HTF7500E představují pro naše proudová letadla Legacy 450 a 500 nejlepší pohon ve své třídě,“ prohlásil Mauricio Alemeida, viceprezident společnosti Embraer pro obchodní proudová letadla. „Jejich vynikající tah v kombinaci s inovativní technikou snižující emise je zdrojem výborných provozních parametrů a spolehlivosti, které přispívají k atraktivitě našich proudových letadel světové úrovně.“


Společnost Honeywell dodává pro letadla řady Legacy 450 a Legacy 500 také další komponenty a systémy. Mezi ně patří digitální kabinový systém Honeywell Ovation Select, pomocný zdroj energie APU 36-150, klimatizační systémy ECS (Environmental Control System) a elektronické řízení palivového systému.

Letecká divize společnosti Honeywell se sídlem ve Phoenixu (stát Arizona) je předním globálním poskytovatelem avioniky, motorů, systémů a servisních řešení pro výrobce letadel, aerolinie, podnikové a všeobecné letectví, ozbrojené síly, řídicí střediska kosmických letů a letiště.


Společnost Honeywell (www.honeywell.com, NYSE: HON) je předním multioborově zaměřeným technologickým a výrobním podnikem uvedeným na seznamu Fortune 100, který poskytuje zákazníkům po celém světě produkty a služby v oborech letectví a kosmonautiky; řídicí technologie pro budovy, obytné domy a průmysl; produkty pro automobilový průmysl; turbodmychadla; a specializované materiály. Akcie společnosti Honeywell se sídlem v Morris Township (stát New Jersey) jsou obchodovány na burzách v New Yorku, Londýně a Chicagu.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka