Red Bull Air Race se letí v Německu na EuroSpeedway

18.01.2010

Ve dnech 7.-8.srpna 2010 se uskuteční v Německu na EuroSpeedway Lausitz jeden ze závodů světové série Red Bull Air Race, kterého se bude účastnit také český reprezentant Martin Šonka! Závod světové série se uskuteční na závodním okruhu, který touto vyjímečnou sportovní událostí oslaví 10 let od svého otevření. Vzhledem ke své poloze bude tato událost dostupná i pro tisíce českých fanoušků, kteří si jistě nenechají tento neobvyklý zážitek utéct.

Bude to poprvé v historii, kdy se závod Red Bull Air Race uskuteční na motoristickém závodním okruhu. Z tribuny a nejbližšího okolí bude nádherný výhled nejenom na celou vzdušnou závodní trať složenou z papírových pilonů, ale i na monoposty jednotlivých týmů, letadla před startem i po přistání. Práce mechaniků na závodních strojích a příprava pilotů budou na dosah od přihlížejících diváků. 540 kg vážící stroje budou vzlétat a přistávat přímo v prostorách závodního okruhu. Závodní monoposty obvykle sídlí jinde, než probíhá samotný závod. Fanoušci sportovního létání mají tedy obrovskou příležitost zažít něco absolutně vyjímečného.  

Naprostá většina závodů světové série Red Bull Air Race se koná nad vodní plochou. Pilony, kterými závodníci prolétávají, se obvykle umisťují na vodní plochy, řeky, jezera, nebo moře. Pouze v několika málo případech v celé historii závodů byly pilony umístěny na pevnou plochu -  Longleat (UK) a Berlín v roce 2006, Monument Valley (USA) a Interlaken (Švýcarsko) v roce 2007. Závod na EuroSpeedway v německém Lausitz bude v tomto roce jediným, který se bude konat nad pevninou. 

Němečtí fandové mají v závodě své želízko v ohni v podobě stoupající hvězdy německého pilota Matthiase Dolderera, který v loňském ročníku poprvé ve své kariéře stanul na stupních vítězů ve finále závodu v Barceloně. V druhé polovině roku se stal jedním z TOP3 soutěže. Před svým domácím publikem se bude jistě snažit předvést co nejlepší výkon.

Fantastickou zprávou je, že čeští fanoušci budou mít mezi závodníky svého zástupce - 31 letého Martina Šonku. Kvalifikovat se do nejobtížnějšího závodu světa v této letecké disciplíně bylo velmi obtížné, Martinu Šonkovi se to nakonec povedlo až na konci loňského roku v Brazílii. Vystoupení českého reprezentanta ve světové sérii Red Bull Air Race v Německu bude pro české fanoušky nejbližší destinací, kde mohou svou účastí Martina Šonku podpořit. Určitě je neméně potěšující informací, že 14 dní po závodě v Německu se další závod série koná v Budapešti v Maďarsku (19.-20.srpna).

Letecký magazín flyMag bude do obou těchto destinací pořádat speciální 2-3 denní autobusové a individuální zájezdy, během kterých budou mít účastníci flyMag zájezdu vyjímečnou možnost osobního setkání s českým reprezentantem Martinem Šonkou. Celý program a termíny zájezdů budou upřesněny v průběhu následujících týdnů. Pokud budete chtít být o zájezdech informováni, napište nám Vaše kontaktní informace (jméno, email, příp. telefon) na adresu redakce@flymag.cz

Doposud jsou známy tyto termíny závodů světové série Red Bull Air Race: Abu Dhabi 26.-27.března, Perth 17.-18.dubna, New York 19.-20.června, Lausitz 7.-8.srpna, Budapest 19.-20.srpna 2010

Staňte se na Facebooku fanoušky leteckého magazínu flyMag.cz, jakmile bude program upřesněn, dostanete informace z první ruky!

flyMag-FS

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka