EMIRATES ZAHAJUJE LETY NA LINCE DO BAGDÁDU

14.06.2011

Emirates začne létat na své druhé pravidelné lince do Iráku – do Bagdádu od 13. listopadu 2011.
Bagdád se stane pátou destinací, kam Emirates začne létat v letošním roce po Basře a Ženevě, jejichž provoz byl již zahájen a Kodani a Petrohradu, které budou následovat 1. srpna respektive 1. listopadu. Letadla společnosti Emirates budou na lince létat pětkrát týdně.


 

„Bagdád je pro Emirates strategicky velmi důležitou destinací,“ řekla Jeho výsost Šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a výkonný ředitel letecké společnosti Emirates Airline a Emirates Group. „Jeho poloha spolu s faktem, že do něj létá zatím jen velmi málo mezinárodních společností, z něj pro nás dělá perfektní destinaci, která nám bude do budoucna přinášet výrazné zisky. V Bagdádu a jeho okolí žije více než 5 milionů obyvatel a tento spoj jim nabídne přímý přístup k širokému spektru destinací, do kterých Emirates létá.“
„Zavedení linky do irácké Basry letos v únoru bylo pro Emirates velmi úspěšné, kapacita letadel jak do Basry, tak i v opačném směru do Dubaje je vždy takřka vyčerpána. Za čtyři měsíce provozu této linky letěly mezi Dubají a Basrou již tisíce cestujících, což výrazně předčilo naše očekávání.“
V roce 2011 společnost Emirates očekává dodávku ještě 14 nových letadel. Emirates i nadále rozšiřuje síť svých destinací a objevuje nové perspektivní trhy s velkou poptávkou po cestování. Schopnost společnosti Emirates odhalit potenciál nových destinací jí i nadále pomáhá růst, což dokazují i v nedávné době zveřejnění rekordní finanční výsledky.
Let EK941 bude odlétat z Dubaje v 7:55 ráno a na Bagdádském mezinárodním letišti přistane v 9:40 stejného dne. Zpáteční let z Bagdádu odletí v 11:35 a v Dubaji přistane v 14:55. Letadla na této lince budou létat ve středu, pátek, sobotu a neděli. Na linku bude nasazen Airbus A330 v konfiguraci se třemi třídami.
Emirates očekává, že tuto linku ocení jak lidé cestující do Iráku, tak i lidé cestující ven. Cestovat na ní budou představitelé různých odvětví se základnou mezi zástupci průmyslu a vlády. Hlavní část průmyslového sektoru bude tvořit stavebnictví, telekomunikace a ropný průmysl.
Dalšími silnými skupinami cestujících budou iráčtí občané, a to jak ti žijící v Bagdádu, tak i ti ze zahraničí. Nová linka z Bagdádu dá cestujícím z hlavního města možnost skvělého spojení s dalšími místy ze sítě společnosti Emirates včetně států Zálivu, Orientu, Indie, Číny a Velké Británie skrz Dubaj.
Emirates v tuto chvíli létá čtyřikrát týdne do irácké Basry a má kanceláře jak v Basře, tak i v Bagdádu.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka